nauka zdalna iława

i

Autor: Starostwo Iławskie

Sieroty będą mogły się lepiej uczyć. Zadbały o to władze powiatu iławskiego

2020-12-03 13:28

Władze starostwa iławskiego poinformowały o zakończeniu akcji pomocy dzieciom z rodzin zastępczych. Maluchy otrzymały sprzęt niezbędny do nauki zdalnej jak również środki ochrony osobistej.

Samorząd Powiatu Iławskiego podpisał umowę z wojewodą warmińsko-mazurskim w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Dzięki temu otrzymano fundusze w wysokości 668 885,00 zł.

- Głównym celem projektu jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej - pisze starosta iławski Bartosz Bielawski. - W związku z tym, w ramach pomocy w organizacji zdalnego nauczania wsparcie w formie sprzętu komputerowego, drukarek, tablice multimedialne z projektorem, telewizory, odtwarzacze dvd otrzymały dzieci przebywające w rodzinach zastępczych oraz w Domu dla Dzieci w Kisielicach. Ponadto dla bezpiecznej realizacji zadań przez rodziny zastępcze zakupiono środki ochrony indywidualnej tj. maseczki, rękawiczki, środki dezynfekcyjne.

Pomocą objęto 110 rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka z terenu powiatu oraz wychowanków i pracowników Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach.

- Ogółem 371 osób – mówi Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. – Zakupiono 176 laptopów, 61 urządzeń wielofunkcyjnych, 3 odtwarzacze dvd, 2 tablice multimedialne, 1 nowoczesny ekran do projektora, 2 projektory, 2 skanery, 2 telewizory.

Realizacja projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” odbywa się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.

Psychotest. Którą wielką gwiazdą jesteś? Ten quiz zdradzi prawdę o tobie

Pytanie 1 z 5
Idealny strój na randkę to?
Bajkowy autobus w Tarnowie