Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozgrzewają sie przed PlusLigą. Teraz mecze w Suwałkach

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozgrzewają sie przed PlusLigą. Teraz mecze w Suwałkach

2022-09-15 8:39

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn kolejne spotkania sparingowe. Tym razem akademicy udadzą się do Suwałk, aby wziąć udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego. Do drużyny dołączyli już Robbert Andringa i Moritz Karlitzek.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, mają już za sobą pierwsze mecze kontrolne. W miniony weekend w Olsztynku, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dwukrotnie mierzyła się z Treflem Gdańsk. Pierwsza konfrontacja zakończyła się zwycięstwem gości (1:3), a w drugiej padł nietypowy wynik – obaj szkoleniowcy umówili się na cztery sety, spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

- Jestem usatysfakcjonowany, pomimo braku 50% naszego podstawowego składu. Nasza forma we wczorajszym meczu była różna, a w czwartym secie zagraliśmy na naprawdę profesjonalnym poziomie. Dziś graliśmy jako drużyna, w każdej sytuacji, prezentowaliśmy dobrą jakość w ataku, bloku i obronie. W tym momencie sezonu to jest dla mnie ważne. Oczywiście, piątkowy sparing przegraliśmy, lecz podobało mi się jak drużyna wdrażała się w ustalonym przeze mnie i sztab system – przyznał argentyński szkoleniowiec akademików z Kortowa.

Tuż po weekendzie, do drużyny z Kortowa dołączyli zawodnicy, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach Świata. Poniedziałek był pierwszym dniem dla Moritza Karlitzka, a dzień później przygotowania z ekipą rozpoczął Robbert Andringa.

Jak drużyna przyjęła niemieckiego przyjmującego?

- Pierwszy kontakt był bardzo pozytywny – podkreśla Karlitzek. – Odbyłem długą rozmowę z trenerem Javierem oraz kolegami z ekipy. Z niecierpliwością czekam na pierwsze spotkania sparingowe w biało-zielonych barwach.

I dodaje: - Fizycznie czuję się dobrze. Oczywiście, że mam spory niedosyt po odpadnięciu z Mistrzostw Świata. Graliśmy jednak z gospodarzami (Słowenia – red.), lecz zaprezentowali się oni z bardzo dobrej strony, a my musieliśmy to zaakceptować. Udało mi się zresetować głowę podczas tygodniowego wolnego i z wielką ochotą zaczynam nowy rozdział w Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w czwartkowy poranek wyruszą do Suwałk, aby wziąć udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego.

W tegorocznej edycji turnieju, oprócz olsztynian wystąpią: Ślepsk Malow Suwałki, Cerrad Enea Czarni Radom oraz Trefl Gdańsk.

Na czwartek (15.09) zaplanowano półfinały: olsztynianie zmierzą się z gospodarzami (godz. 19:30), a ekipa „Wojskowych” będzie rywalizować z „Gdańskimi Lwami” (godz. 17:30).

Przegrani zmierzą się w piątkowym (16.09) meczu o trzecie miejsce (godz. 17:30), a zwycięzcy w finale (godz. 19:30).

- Jestem gotowy do gry w 100%! – zapewnia Moritz Karlitzek.

Transmisja wszystkich spotkań XIII Memoriału Józefa Gajewskiego na sportowych antenach Polsatu.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?
Niesamowita panorama na Warszawę. Tak wygląda widok z tarasu widokowego w Varso Tower

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl