Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali w Iławie Jastrzębski Węgiel

2022-12-22 8:12

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w ostatnim spotkaniu w 2022 roku, pokonali Jastrzębskiego Węgla 3:1. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Kuba Hawryluk. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur awansowała na 5. miejsce.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do środowego starcia przed własną publicznością z Jastrzębskim Węglem, przystępowali po serii czterech zwycięstw z rzędu. Przypomnijmy, iż podopieczni trenera Javiera Webera pokonali kolejno: Cuprum Lubin, PGE Skrę Bełchatów, Cerrad Enea Czarnych Radom i Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. - Jastrzębski Węgiel to dobry zespół, dlatego każdy wynik oznaczający nasze zwycięstwo, będzie dobrym prezentem na święta – mówił przed spotkaniem Karol Jankiewicz, rozgrywający akademików z Kortowa.

Do składu meczowego powrócili Moritz Karlitzek i Dawid Siwczyk, lecz trener Javier Weber desygnował do gry identyczną siódemkę zawodników, jak w ostatnich spotkaniach. Mecz przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie rozpoczęli zatem: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn i Hawryluk (libero). Dla kapitana ekipy ze stolicy Warmii i Mazur jest to 150 mecz w biało-zielonych barwach. To najdłużej grający obcokrajowiec w historii klubu.

Akademicy z Kortowa pewnie prezentowali się w dwóch pierwszych setach, zwyciężając 25:19 i 25:18. W ataku świetnie radzili sobie Karol Butryn i Robbert Andringa. Podrażnieni goście od początku trzeciej partii ruszyli do ataku. Olsztynianie zaczęli popełniać proste błędy, co wykorzystali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, wygrywając 25:21. Czwarta odsłona dostarczyła najwięcej emocji, a ku uciesze iławskiej publiczności, Indykpol AZS Olsztyn wygrał 29:27 i całe spotkanie 3:1. Statuetkę MVP otrzymał libero Kuba Hawryluk.

Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik pozytywnego przyjęcia (43%) oraz skuteczności w ataku (52%). Olsztynianie byli natomiast lepsi w bloku (11:7) oraz na zagrywce (7:5). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Karol Butryn (23 pkt.), a u gości Jan Hadrava (19 „oczek”).

- Pierwsze dwa sety były naszymi najlepszymi rozegranymi setami w tym sezonie. Wszystko wyglądało tak, jak powinno – serwis czy gra systemem blok-obrona. Mieliśmy również fenomenalny sideout. Nie graliśmy perfekcyjnie, bo wciąż są rzeczy do poprawy, ale byliśmy blisko naszego najlepszego poziomu. W trzeciej partii nasi rywale zaczęli grać lepiej, a my popełnialiśmy proste błędy. Czwarty set był świetny, przy fantastycznym dopingu publiczności – było to super widowisko – powiedział po meczu Robbert Andringa.

To było ostatnie spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2022 roku.

Akademicy udają się na przerwę świąteczną, aby do zajęć powrócić 29 grudnia. Pierwszy mecz w nowym roku to wyjazdowa konfrontacja z LUK Lublin, w sobotę 7 stycznia o godz. 14:45.

Młode aktorki i gwiazdy show TVP, TVN i Polsatu. Niezapomniani

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Co to za kraj? Nie patrz na mapę, tylko skorzystaj z podpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Kształt którego kraju przypomina obcas?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl