rower ludzie

i

Autor: Masood Aslami - Pexels zdjęcie ilustracyjne

Sezon na dwa kółka się rozkręca również w Iławie!

2022-04-29 9:01

Za nami zawody MTB, a przed nami cały sezon kręcenia na rowerze po Iławie i regionie dopiero się zaczyna!

Do kręcenia jak to mówią w koło komina (w Iławie prawie dosłownie, bo mamy wielki ciepłowni ;)) zaprasza Klub 2 Koła Iława

Oni spotykają się na krótsze wycieczki po Iławie oraz okolicy (do około 40km) w każdą środę o 18:00 pod Galerią Jeziorak. W zależności od ilości chętnych mieszkańców i turystów oraz przestrzału wieku dobierają trasę.

W planach mają też wycieczki pociągowo-rowerowe nad morze, szczegółów wypatrujcie na ich fp.

klub 2 koła iława

i

Autor: Klub 2 Koła Iława

Wycieczka na majówkę

Dariusz Paczkowski (przewodnik miejski i radny) i jego Iławska Gwardia Rowerowa zapraszają z kolei na wycieczkę 1 maja.

Wyjazd 1.05 o godz. 10:00 z placu przed ratuszem. Rajd "Rowerowa Majówka" trasą: Iława - Kamionka - Szymbark - Gardzień - Iława. Do pokonania uczestnicy będą mieli ok. 35 km

majówka iława igr

i

Autor: mat organizatora

Rajd PTTK

Na dziesięciogodzinny rajd zaprasza też iławski oddział PTTK.

3 maja br. o godz. 7.45 na placu przy ratuszu w Iławie ul. Niepodległości 13

  • 8.00 rowerami do miejscowości Zalewo /trasa przejazdu: Iława - Szałkowo- Makowo - Sąpy - Urowo - Boreczno - Śliwa - Międzychód - Rąbity - Zalewo/ około 40 km. Tępo przejazdu turystyczne, rodzinne. Trasa w 90 % asfalt.
  • 11.00 - Zalewo. Kościół pw. Świętego Jana Apostoła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny.
  • Po mszy świętej AGAPA, następnie zwiedzanie Izby Pamięci Zalewa oraz możliwość wejścia na wieżę kościoła i podziwianie panoramy Zalewa i jeziora Ewingi.
  • Powrót do Iławy również na rowerach, przez Jerzwałd, Siemiany, a więc objedziemy rowerami najdłuższe jezioro w Polsce, jezioro Jeziorak.

Podczas rajdu, można zdobywać punkty do KOT (Kolarska Odznaka Turystyczna), oraz do Regionalnej Odznaki Krajoznawczej.Uczestników Rajdu. Uprasza się do przystrojenia swojego roweru w miarę oczywiście możliwości, stosownie do przypadającego w tym dniu święta narodowego. Więcej na stronie wydarzenia na FB

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!