edukacja seksualna iława dominika kasprowicz eska

i

Autor: Dominika Kasprowicz, archiwum Sex Education po iławsku! Warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Zapisy do warsztatów z edukacji seksualnej w Iławie

2021-11-08 11:16

Znana z różnych akcji aktywistka Dominika Kasprowicz jeszcze w listopadzie chce wystartować z warsztatami dla młodzieży i dorosłych z profesjonalnej edukacji seksualnej, będą też zajęcia z body-pozytywności.

Murator 11/2021

Edukacja seksualna w szkołach nie istnieje lub jest prowadzona w wykrzywiony i ograniczony sposób, dlatego iławska aktywistka Dominika Kasprowicz, by uchronić młodzież i młodych dorosłych od niechcianych ciąż, dodać im pewności siebie, postanowiła zorganizować cykl warsztatów.

W programie m.in. takie zagadnienia: budowa ciała człowieka, dojrzewanie, antykoncepcja, pierwszy raz, stawianie granic, budowanie relacji z drugim człowiekiem, świadoma zgoda. 

- Dużo osób podchodzi do mnie, są to dzieci, młodzież i dorośli i proszą o polecenie fachowego źródła wiedzy, bo na Internet lepiej nie liczyć, jeśli się nie chce po zastosowaniu niektórych porad zajść w niechcianą ciążę. Walka o legalne aborcje, być może nie byłaby potrzebna, gdybyśmy mieli odpowiednio wyedukowane społeczeństwo, dlatego chcę zacząć edukację od podstaw z zakresu seksualności i ciałopozytywności - mówi Dominika.

Do Iławy przyjedzie profesjonalna edukatorka seksualna z państwowym certyfikatem - Agnieszka Chyrc z Zielonej Góry. Jej warsztaty z ciałopozytywności i "Jak rozmawiać z dziećmi o seksie" były hitem tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'rocku.

Warsztaty z edukacji seksualnej będą dwudniowe 13-14.11.2021. w dużej sali konferencyjnej w Starym Tartaku, w bezpiecznych pod względem sanitarnym warunkach. Te warsztaty są przeznaczone dla młodzieży starszej z 8 klas i liceum w wieku 15-19 lat.

- Wcześniej odbędzie się spotkanie na Zoomie z Agnieszką dla rodziców chętnych uczestników, by mieli szansę porozmawiać z nią o programie. Chodzi zwłaszcza o uczestników poniżej 18 roku życia, oni będą musieli mieć zgodę rodziców na uczestnictwo w warsztatach (we wtorek 9.11 o 20:00). Ogólnie, planujemy zrobić 10 godzinny kurs w 2 dni. Takie streszczenie tego, czego młodzież powinna się dowiedzieć w szkole, ale się nie dowie - mówi Dominika Kasprowicz, organizatorka warsztatów.

Szczegóły na fp Strajk Kobiet Iława. Maksymalna ilość uczestników ograniczona.

QUIZ. Jak dużo wiesz o seksie? Sprawdź swoją wiedzę seksualną i oczaruj partnera

Pytanie 1 z 10
Jaka jest średnia długość penisa we wzwodzie?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!