policja w lewo

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Seria zatrzymań rodzinnych agresorów w Iławie i powiecie. Znęcali się nad bliskimi

2023-02-09 13:24

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy przemocy domowej. Kolejni czekają już na rozprawy.

Policjanci z Susza w środę (01.02.2023 r.) zostali poinformowani przez zgłaszającą, że syn będąc pod wpływem alkoholu awanturuje się. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Okazało się, że mieszkaniec gminy Susz od dłuższego czasu znajdując się pod działaniem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa mamę i brata, poniża, szarpie, a także grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. 30 - latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wpadli też agresorzy z Susza i Zalewa

Dyżurny iławskiej policji we wtorek (07.02.2023 r.) otrzymał zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań na terenie Susza. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że 34 - latek będąc w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury domowe ze swoimi dziadkami.

Okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu wyzywa ich, ubliża słowami wulgarnymi, rzuca w dziadków różnymi przedmiotami, żąda od nich pieniędzy na alkohol czy grozi pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali awanturującego się 34 - latka i osadzili w policyjnej celi.

Natomiast w Zalewie policjanci przyjęli zawiadomienie o znęcaniu od mieszkanki miasta.

Kobieta oświadczyła, że jej mąż kiedy znajduje się po działaniem alkoholu wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa pokrzywdzoną szarpie za ubrania, poniża a także wygina jej ręce. Dodała, że prowadzona jest już procedura Niebieskiej Karty. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie a najbliższym czasie przesłuchają świadków.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Rozmrożony posiłek zabił 4-letniego Oliwierka? Jego mama i rodzeństwo są w szpitalu

QUIZ. Zgadniesz w jakim języku to słowo oznacza miłość? Zaimponuj drugiej połówce przed walentynkami

Pytanie 1 z 10
1. Na początek coś prostego. I love you, to po angielsku oznacza: