remont boiska

i

Autor: UM Iława

Sala przy Wiejskiej i boisko przy Skłodowskiej szykują się na rok szkolny

2022-08-03 18:33

Prowadzone są mniejsze i większe naprawy nie tylko w salach lekcyjnych, ale i obiektach sportowych, z których już wkrótce będą mogli korzystać uczniowie i pozostali mieszkańcy Iławy. Sprawdziliśmy, jak idą remonty.

Sala gimnastyczne w piątce od dawna wymagała wymiany nawierzchni i gruntownego remontu. Dlatego cieszę się, że zaplanowaliśmy środki w budżecie miasta i zmiany już się dzieją.  To jak ważny jest sport i rozwijanie pasji do niego, nikogo nie trzeba przekonywać. Stworzenie odpowiedniej przestrzeni i warunków dla uczniów to zadanie miasta i właśnie je realizujemy - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski. 

 Prace modernizacyjne sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 wykonuje firma LIMEX PLUS z Bydgoszczy, a łączny koszt prac wyniesie ponad  850 tys. zł.  -Obecnie wymieniono całą stolarkę okienną, wymieniono rury c.o. zasilające grzejniki sali gimnastycznej, przygotowano sufit i ściany do malowania, zdemontowano istniejącą podłogę. Z początkiem sierpnia natomiast rozpoczną się prace instalacyjne nowej nawierzchni- mówi Magdalena Szcześniak z Wydziału Planowania Inwestycji i Monitoringu Urzędu Miasta.

Modernizację przechodzi obecnie teren przy  boisku zewnętrznym Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Nawierzchnia boiska została wymieniona, teraz kolej na przygotowanie terenu pod bieżnię lekkoatletyczną oraz na instalację urządzeń do street workout i siłowni zewnętrznej.

- To przedsięwzięcie, na które bardzo długo czekaliśmy. Da jeszcze więcej możliwości na wszechstronny rozwój naszych uczniów, nie tylko pod kątem zajęć wychowania fizycznego, zajęć specjalistycznych klas sportowych, ale również do wspólnego spędzania czasu przez mieszkańców pobliskich domów i mieszkań- komentuje Kazimierz Tyszkiewicz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4  w Iławie. Modernizację  infrastruktury sportowej na boisku przyszkolnym Szkoły Podstawowej nr 4 wykonuje  firma Bullait z Elbląga, a łączny koszt inwestycji to ponad 813 tys. zł.

Prace modernizacyjne na obu obiektach mają być gotowe do końca wakacji. Nowy rok szkolny stanie zatem w obu szkołach pod znakiem sportu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Na występ gwiazdora M jak miłość przyszły 2 osoby! A i tak Marcin Mroczek jest zadowolony

QUIZ. Nauki ścisłe na poziomie szkolnym. Większość odpada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Jaki jest symbol pierwiastka chemicznego rtęci?