klub seniora iława

i

Autor: UM Iława

Ruszył Iławski Klub Seniora. Chętnych nie brakuje

2020-09-14 13:52

W wyniku rekrutacji do klubu przystąpiło 40 seniorów z terenu Iławy. Jak będzie działał?

Celem jest stworzenie osobom starszym miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których mogą ciekawie spędzać wolny czas oraz zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne. Opiekę nad Iławskim Klubem Seniora sprawuje Monika Kowalska-Kastrau, Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych.

- Głównym założeniem Klubu jest profilaktyka zdrowotna, stanowiąca fundament dobrego stylu życia i umożliwiającą zachowanie sprawności oraz samodzielności w zakresie samoobsługi w dłuższej perspektywie - mówi pełnomocnik. - Podejmowane działania o charakterze edukacyjnym zmierzać będą do wzrostu umiejętności w zakresie wartościowego spędzania czasu wolnego oraz do mobilizowania seniorów do aktywności poza miejscem zamieszkania, a tym samym podnoszenia jakości życia.

klub seniora iława

i

Autor: UM Iława

Finalnym celem tego projektu jest budowanie i utrzymywanie relacji społecznych oraz pobudzanie aktywności seniorów i dążenie do współpracy na rzecz społeczności lokalnej - dodaje burmistrz Dawid Kopaczewski. Klub Seniora to sześciogodzinne zajęcia realizowane przez 3 dni w tygodniu w okresie od września do końca grudnia 2020 r.

–Zadbaliśmy o to, aby zajęcia były różnorodne a każdy senior znalazł coś dla siebie lub nauczył się nowych umiejętności-mówi Monika Kowalska- Kastrau. - W programie klubu zaplanowane są m.in. spotkania integracyjne, ze specjalistami (prawnik, psycholog, rehabilitant, animator społeczny) i pasjonatami różnych dziedzin wiedzy, warsztaty pobudzające twórczość artystyczną, zajęcia sportowe, usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Wiejskiej 2d.

klub seniora iława

i

Autor: UM Iława

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Pierwsza miłość, odcinek 3068: Kalina uwięzi kuratora w łóżku! Posunie się za daleko - ZWIASTUN