Iławski Półmaraton

i

Autor: Iławski Półmaraton-zdjęcie organizatora

Ruszają zapisy do X Iławskiego Półmaratonu. Możliwe dwa scenariusze

2020-06-19 10:48

Coroczna, największa impreza biegowa przed nami. We wrześniu ma odbyć się jubileuszowa, X edycja Iławskiego Półmaratonu. Pandemia może pokrzyżować plany organizatorom ale zdecydowali się zaryzykować.

Rok 2020 miał przynieść Iławie wysyp imprez sportowych i biegowych, między innymi związanych z obchodami 715 lat miasta. Już dogrywany był coroczny bieg nocny na 5 km, planowano sztafetę wokół Jezioraka, miał wrócić bieg na 10 km (kiedyś Iławska Dycha). Niestety koronawirus zmusił organizatorów tych imprez do ich odwołania.

Coroczną, przysłowiową wisienką na torcie wśród biegowych imprez w Iławie i okolicy jest Iławski Półmaraton La Rive im. Antoniego Gierszewskiego. Odbywa się przeważnie w pierwszy weekend września. W tym roku wypada jego dziesiąta edycja, czy się odbędzie?

Wszystko wskazuje na to, że tak! Organizatorzy liczą się z ewentualnym odwołaniem imprezy lub przeniesieniem jej z ulic do Internetu, ale jak piszą organizatorzy, machina przygotować już ruszyła i chcą zaryzykować. W oświadczeniu czytamy:

- Trudne decyzje za nami. Przed Wami też pewnie wątpliwości; czy uda się pobiec normalnie, czy skończymy na wirtualnej rywalizacji. Albo, albo. Nie ma innej możliwości, jeżeli chcemy przeprowadzić bieg. Podjęliśmy decyzję licząc się z różnymi scenariuszami. Licząc się również z tym, że sytuacja może zmieniać koszty organizacyjne. Już się o tym przekonujemy.
Wspólnie sobie poradzimy. Nie zapomnimy o naszych zaprzyjaźnionych w GPT (Grand Prix Trzech Półmaratonów-Grudziądz, Ostróda, Iława) półmaratonach w akcencie wyjątkowej koszulki.

Start zapisów

Do imprezy będzie można się zapisywać już od soboty, 20 czerwca godz. 10:00. Wtedy otwarty zostanie system zgłoszeń do jubileuszowej X edycji Iławskiego Półmaratonu LA Rive. Rejestracja ma potrwać do 31 lipca i odbywać się będzie jak zwykle przez stronę www.maraton-ilawa.pl

W 2019 roku elektronicznie zapisało się ponad 500 osób.

Kiedy się odbędzie i gdzie?

Jeżeli rekomendacje Ministerstwa Zdrowia umożliwią organizację biegu w formie normalnej, to impreza odbędzie się 6 września z limitem 500 uczestników po dokonaniu opłaty startowej w wysokości 60 zł.

Jeśli zalecenia epidemiologiczne dotyczące możliwości organizacji biegu się zaostrzą i uniemożliwią organizację imprezy, organizator przeprowadzi rywalizację wirtualną.

- W systemie zgłoszeń zostanie stworzona czasowa możliwość wpisania wyniku, który uzyskacie na odcinku półmaratonu potwierdzonego z odczytu w aplikacji. Na podstawie podanych przez was rezultatów wpisanych, po zalogowaniu do swojego zgłoszenia system utworzy regulaminowe klasyfikacje, które będą miały charakter porównawczy z uwagi na różne warunki rywalizacji. Pamiątkowe koszulki i medale i nr startowe z imieniem i z wydrukowanym wynikiem zostaną przesłane na podane w zgłoszeniu adresy. Biegacze i biegaczki z Iławy i powiatu iławskiego będą mogli odebrać osobiście u organizatora pamiątkowe trofea -wyjaśniają organizatorzy.

Biegowi głównemu zawsze towarzyszyły imprezy dla dzieci i młodzieży. Te, czyli Młody Maratończyk oraz biegi dzieci mają się odbyć w sobotę 5 września.

Co z klasyfikacjami i nagrodami?

Trudno przewidzieć ilość uczestników, ilość pieniędzy z pakietów startowych w tej niepewnej sytuacji, ale uczestnicy nie wrócą do domów z pustymi rękami. Jak wyjaśniają organizatorzy:

- Nie jesteśmy w stanie na dzień dzisiejszy zobowiązać się do nagród wzorem lat poprzednich. Również, czy w ogóle w jakikolwiek sposób będziemy ją mogli nawet skromnie nagrodzić. Chcielibyśmy jednak, aby klasyfikacje mogły zaistnieć nawet w wirtualnej rywalizacji. Jeżeli jednak wystartujemy we wspólnym biegu na pewno wyróżnimy klasyfikacje regulaminowe pamiątkowymi statuetkami. Zrobimy jednak wszystko, aby ten dzień był dla biegaczy wyjątkowy, także w tym punkcie. Mieliśmy być finałową imprezą Grand Prix Trzech Półmaratonów (Grudziądz, Ostróda, Iława), a więc pamiętając o naszych biegowych sympatykach zadbamy o wizualny akcent GPT na koszulkach z X edycji iławskiego półmaratonu LA Rive.

Więcej informacji wypatrujcie na stronie i fanpage'u iławskiego półmaratonu

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]
Na rowerze na Gibraltar