rondo na obwodnicy

i

Autor: UM Iława zdjęcie ilustracyjne

Rusza budowa ronda na alei Jana Pawła II w Iławie

2022-12-28 11:07

Zgodnie z obietnicami, władze miasta przystępują do kolejnej inwestycji drogowej w Iławie. U zbiegu al Jana Pawła II i Ziemowita powstanie rondo. Kierowcy, już od czwartku (29.12.2022) utrudnienia!

Wadze Iławy właśnie poinformowały o starcie inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania i utworzeniu ronda na zbiegu al. Jana Pawła II - ul. Ziemowita - ul. Kwiatowej w Iławie.

Od 29 grudnia 2022 r. nastąpi tymczasowa zmiana w organizacji ruchu. Otateczny termin zakończenia inwestycji i wprowadzenia nowej, już stałej organizacji, z umową - do 30 czerwca 2023 r. Niewykluczone jednak, że inwestycja potrwa krócej.

Dzięki tej przebudowie skrzyżowania ma usprawnić się ruch na tzw "małej obwodnicy". Zwłaszcza chodzi o poprawienie płynności wyjazdów z Ziemowita. Niedaleko skrzyżowania niebawem otwarty zostanie park handlowy i bez ronda samochody w godzinach szczytu, stałyby w jeszcze większych korkach niż obecnie.

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 13 Witamina C

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!