inwestycje w Iławie

Rozbierają stary mur więzienny w Zakładzie Karnym w Iławie

2023-04-17 14:03

Każdego dnia ubywa coraz więcej muru więziennego Zakładu Karnego w Iławie. Stary już miał swoje lata, czas na nowy. Więcej o inwestycji powiedział nam dyrektor ZK Iława - Gaweł Gałdziński.

Kapitan Gaweł Gałdziński – dyrektor Zakładu Karnego w Iławie i major Amadeusz Socha – rzecznik prasowy odwiedzili studio iławskiej Eski, by opowiedzieć nam więcej o rozłożonej na dwa lata inwestycji.

- Inwestycję rozpoczęliśmy już w minionym roku, jest rozplanowana na dwa lata - mówi Gaweł Gałdziński, dyrektor ZK w Iławie. - Inwestycja o wartości 3 mln 400 tys zł, jest realizowana na podstawie porozumienia dyrektora ZK Iława z dyrektorem generalnym Służby Więziennej, z funduszu aktywizacji zawodowej i rozwoju przywięziennych zakładów pracy. Realizowana jest przez Polską Grupę SW. W minionym roku zakupiliśmy część materiałów potrzebnych do inwestycji, teraz wystartowała rozbiórka muru pełną parą.

Stare ogrodzenie miało swoje lata

Jak powiedział nam dyrektor, doraźne łatanie dziur niewiele dawało, przyszedł czas na kompleksową inwestycję i wymianę muru. Na razie trwa rozbiórka starego muru, nowy będzie z elementów prefabrykowanych. Ma być ładniejszy, bezpieczniejszy, także nieco wyższy.

Ucieczka skazanych nie jest przewidywana...

Mur rozbierany jest doszczętnie i choć bez niego, świat skazanych i mieszkańców na chwilę się połączą, to jak zapewniają władze ZK Iława, nic nikomu nie grozi.

- Za murem są dodatkowe zabezpieczenia, siatki kolczaste, dodatkowo na czas inwestycji wzmacniamy też służbę dodatkowymi funkcjonariuszami - mówi dyrektor. - Całą inwestycję postaramy się przeprowadzić tak szybko jak to możliwe, jednocześnie w taki sposób i w takich godzinach by nie być uciążliwym dla mieszkańców, nie mniej jednak prosimy o wyrozumiałość.

Inwestycja nie jest pierwszą tego typu w kraju. Po remoncie, mur iławskiego Zakładu Karnego ma nie odbiegać już od najnowszych standardów wyglądu i bezpieczeństwa.

Gaweł Gałdziński – dyrektor Zakładu Karnego w Iławie w Radiu Eska Iława

i

Autor: ZK Iława Gaweł Gałdziński – dyrektor Zakładu Karnego w Iławie w Radiu Eska Iława
Rozbiórka muru więziennego, będzie nowy. Gaweł Gałdziński, dyrektor Zakładu Karnego w Iławie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Quiz. Który składnik dodaje się do tej potrawy?

Pytanie 1 z 10
Głównym składnikiem guacamole jest: