Rower

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Rekordowy mandat dla rowerzysty z gminy Lubawa

2022-01-10 15:19

Jak słono może kosztować kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości odczuł na własnej skórze 34-letni mieszkaniec gminy Lubawa. Kontrola drogowa i badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazały prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierujący na drodze, zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i innymi niż mechaniczne stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i pozostałych użytkowników dróg, dlatego działania funkcjonariuszy ukierunkowane są przede wszystkim na przeciwdziałanie i  eliminowanie takich przypadków poprzez badanie stanu trzeźwości kierowców.   W sobotę (08.01.2022 r.), ok. godz. 14:00 w miejscowości Rodzone  policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 34-latka wykazało, że kierował on jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali mężczyznę 2500 zł mandatem.

Taka kara obowiązuje po zmianach taryfikatora wykroczeń popełnianych  w ruchu drogowym od początku tego roku. Przypominamy, że za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu grozi mandat w wysokości 2500 zł.

X Światowy Zlot Morsów w Kołobrzegu

QUIZ. Kultowe cytaty z "Misia"! Zdobycie 10/10 punktów to wielka sztuka

Pytanie 1 z 10
Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja tu ... mam!