smocze łodzie

i

Autor: Drakens Iława

Regaty smoczych łodzi także odwołane

2020-05-06 11:57

Niestety kolejna, duża impreza sportowa znika w tym roku z iławskiego kalendarza. Po Broken Ball przyszedł czas na VII Regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka. Miały się odbyć w sobotę 4 lipca. Przełożono je na rok 2021.

Powodem takiej, a nie innej decyzji organizatorów z Drakens Iława, jest oczywiście pandemia koronawirusa i wprowadzony w związku z nią szereg ograniczeń. Nikt nie wie co czeka nas w przyszłości, a przy organizacji tak dużej imprezy trzeba już podejmować szereg działań. Dlatego organizatorzy zdecydowali się już nie czekać. 

- Regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka są wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowy imprez, nie tylko iławskich, ale także tych ogólnopolskich - piszą organizatorzy w specjalnym oświadczeniu. - Są wydarzeniem, w którego organizację angażuje się wiele osób i instytucji. Przygotowanie i organizacja tego typu wydarzenia wymaga zgrania działań wielu instytucji, zaangażowania sponsorów i ogromu pracy, którą wykonują nie tylko Drakensi ale również nasi niesamowici Przyjaciele. Jak wszyscy wiecie, sytuacja pandemii wymusiła na nas wszystkich ogromne ograniczenia. Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądało szumnie zapowiadane "odmrażanie" sportu. Gdy stajemy przed wyborem czy czekać na niewiadomą i ewentualnie realizować plan na szybko, czy robić je dobrze, na najwyższym poziomie, z troską o naszych Gości: Zawodników i Kibiców - musimy wybrać tę drugą opcję. Z tego powodu, z bólem naszych smoczych serc, zmuszeni jesteśmy przenieść regaty na rok kolejny.