wopr iława łódź tonąca

i

Autor: WOPR Iława

Ratownicy pomagali ocalić łódź przed zatonięciem na Jezioraku

2020-06-22 9:31

Ratownicy wodni są już w gotowości by pomagać wypoczywającym nad wodą w różnych sytuacjach. Na szczęście nie zawsze jest to wezwanie do osoby tonącej. Tym razem tonęła łódź.

W niedzielne popołudnie, o godzinie 15:30 do ratowników wpłynęło zgłoszenie o tonącej jednostce w okolicach miejscowości Jażdżówki na Jezioraku. Okazało się, że jednostka pływająca uderzyła podczas żeglugi w mieliznę, w wyniku czego doszło do rozszczelnienia kadłuba i łódź zaczęła tonąć. Na pokład wlewały się duże masy wody, a całą sytuację pogarszała nadchodząca burza.

Pierwsza na miejsce dotarła łódź ratowników (N-5), która podjęła załogę. Całe szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Niedługo po tym na miejsce dotarła tez kolejna łódź (R-2), która rozpoczęła zabezpieczanie jednostki i zapobieganie dalszemu wlewaniu się wody.

Podjęto decyzję o próbie przetransportowania ciężkiej jednostki przy użyciu pasów i lin rozpiętych pomiędzy łodziami ratowniczymi, na wschodni, bardziej dostępny brzeg w pobliżu plaży w Kwirach.

Gdy udało się dobić z łodzią do brzegu, zabezpieczoną jednostkę przekazano właścicielowi do dalszych działań technicznych. Akcja iławskich ratowników trwała nie całe dwie godziny. Zakończyli interwencję około 17:00, udało im się zdążyć przed gwałtowną burzą i opadami. Wracali do domów w strugach ulewnego deszczu.

Wypoczywającym nad wodą w Iławie i okolicach przypominamy, że WOPR Iława wydaje specjalne komunikaty przed zbliżającym się załamaniem pogody. Warto dodać ich profil na Facebooku do obserwowanych

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?