para kłótnia

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Przyszedł pijany po dziecko. Napadł też na policjanta

2023-06-15 13:26

Policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 38 -latka z Susza, który m.in. groził swojej byłej partnerce.

Agresywny mężczyzna zatrzymany przez policję

W czwartek (08.06.2023 r.) funkcjonariusze zostali poinformowani o mężczyźnie, który jest agresywny i siłą próbuje zabrać dziecko na widzenie.

Zgłaszająca oświadczyła, że jest on również pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Mężczyzna pomimo obecności policjantów cały czas był agresywny, groził kobiecie, nie stosował się do poleceń przez nich wydawanych lecz także zaczął ich wyzywać używając słów nieprzyzwoitych. Kiedy funkcjonariusze oświadczyli, że zostaje zatrzymany zaczął szarpać policjantów za mundur i odpychać.

Policjanci przetransportowali 38 – latka do iławskiej jednostki i osadzili w policyjnej celi. Mieszkaniec Susza usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb bezprawnych wobec policjantów i pokrzywdzonej.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 38 - latkowi, a prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał stawiać się trzy raz w tygodnia w jednostce policji oraz ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej

Kodeks karny za samo naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? 10/10 tylko dla najlepszych

Pytanie 1 z 10
Affect to...