Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej w Iławie

i

Autor: WR

Przegapiłeś odwiedziny wojskowych w Iławie? Praca w wojsku nadal czeka! [AUDIO]

2020-09-02 18:30

Najpierw spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” miało się odbyć na początku roku, niestety trasę ekipy WKU Ostróda przerwała pandemia. Udało się jednak im przyjechać w wakacje, ale nie wszyscy mieli wtedy możliwość zawitać do namiotu. Jeśli nadal jesteście zainteresowani karierą w wojsku, warto posłuchać o minimalnych wymaganiach i procedurze.

Trasa kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zakończyła się zanim mobilna ekipa wojskowych dotarła do Iławy. Nie tylko młodzież ale też dorośli mieli nadzieję porozmawiać z wojskowymi przy okazji corocznej kwalifikacji wojskowej ale niestety ta również została w roku 2020 odwołana przez pandemię.

W pierwsze dni lipca, gdy obostrzenia złagodzono, wojskowi opanowali iławską plażę przy ul.Kajki, ale w wakacje nie wszyscy mogli na stanowisko się udać z powodu zaplanowanych wyjazdów.

Nam udało się na miejscu porozmawiać z porucznikiem Dariuszem Ruczyńskim.

- Zainteresowanie zarówno młodzieży jak i dorosłych jest bardzo duże. Agitujemy do wstąpienia do wojska w różnych formach. Są to nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej ale też Służba Kandydacka, Służba Przygotowawcza... Wymagania minimalne, by zacząć u nas pracę różnią się w zależności od wybranej ścieżki kariery i formacji. Ogólnie rzecz biorąc chodzi o minimalne wykształcenie, do niektórych wystarczy szkoła podstawowa i gimnazjum, na niektóre minimum szkoła średnia. Szeregowym można być nawet do 55 roku życia. Służbą terytorialną interesują się zwłaszcza osoby dorosłe na co dzień mający jakiś zawód, a chcą np. w weekendy zasmakować armii - mówi porucznik Dariusz Ruczyński, oficer wydziału rekrutacji z WKU Ostróda.

Jeśli więc nadal jesteście zainteresowani pracą zawodową, czasową w wojsku lub wstąpieniu do terytorialsów, polecamy posłuchać rozmowy, w której wojskowy wyjaśnia wszystkie etapy rekrutacji.

Wojsko na iławskiej plaży - kampania Zostań Żołnierzem RP 2020 (mat. Wiesława Raczkowskiego)

18 sierpnia 2020 Minister Obrony Narodowej wydał Decyzję w sprawie nowego naboru na szkolenie wojskowe kandydatów na oficerów w 2021r. Więcej TUTAJ

Z kolei jeśli interesuje was służba w pięknych mundurach, w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego, to 18 września zaplanowano kolejne kwalifikacje. Więcej TUTAJ.

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie WKU Ostróda, które terytorialnie obejmuje również Iławę i ościenne powiaty.

Czy sprawdziłbyś się w pracy w wojsku? Pytania mogą zaskoczyć!

Pytanie 1 z 20
Sądami wojskowymi są:
Policyjni kontrterroryści ćwiczyli na Warmii i Mazurach