Indykpol AZS Olsztyn

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Przed meczem siatkówki w PLusLidze Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

Przed meczem siatkówki w PlusLidze Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

2022-10-07 9:08

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższą sobotę staną przed szansą na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie GKS Katowice.

Nie tak początek sezonu wyobrażali sobie siatkarze oraz fani Indykpolu AZS Olsztyn. Zespół prowadzony przez Javiera Webera, uległ w dwóch pierwszych kolejkach: Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiemu Węglu (oba spotkania po 1:3).

Mimo porażek, postawa siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn podczas wyjazdowego spotkania z Jastrzębskim Węglem, była już znacznie lepsza niż na inauguracji sezonu z Mistrzem Polski.

Jeśli porównanym te dwa spotkania z meczami towarzyskimi, to można zauważyć, że wykonaliśmy krok do przodu. To jest dla nas bardzo ważne. Trzeba też pamiętać o tym, że dopiero od półtorej tygodnia trenujemy w pełnym składzie – ja, Joshua czy Taylor, dotarliśmy bardzo późno. Zatem to normalne w pierwszych konfrontacjach, że wciąż szukamy zgrania. Czas gra jednak na naszą korzyść i powinno być coraz lepiej – mówi Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

Szansą na pierwsze zwycięstwo w sezonie, będzie sobotnie spotkanie przed własną publicznością z GKS Katowice (godz. 17:30). Podopieczni trenera Grzegorza Słabego na inaugurację sezonu ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla (0:3), a w drugiej kolejce pokonali faworyzowany zespół Projektu Warszawa w czterech setach. W minionym sezonie Iława była szczęśliwa dla akademików z Kortowa, którzy zwyciężyli 3:2 – czy tak będzie i tym razem?

Jaki cel stawiają sobie siatkarze z Olsztyna przed sobotnim meczem?

Musimy wykonać po prostu kolejny krok do przodu. W czwartek odbyliśmy dwa treningi, gdzie poprawiliśmy małe detale. W sobotę musimy zagrać lepiej niż podczas ostatniego spotkania – kończy Robbert Andringa.

Kto wygra pojedynek atakujących – Karol Butryn czy Jakub Jarosz? Który rozgrywający poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa – Joshua Tuaniga czy Georgi Seganov? Który ze środkowych zdobędzie więcej punktów blokiem – Taylor Averill czy Piotr Hain? Czy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odniosą pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w tym sezonie?

Spotkajmy się w Iławie w sobotę (8.10) o godzinie 17:30.

Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe) dostępne wyłącznie na indykpolazs.pl/bilety. Bilety ulgowe przysługują wyłącznie dzieciom i młodzieży do 26 roku życia. 

QUIZ. Nie masz cwaniaka nad warszawiaka! Znasz gwarę stolicy?

Pytanie 1 z 15
Co można zrobić na patelni?
Budzenie, w którym wszystko poszło nie tak jak powinno! Pierwsza Zmiana Budzi Ludzi w VOX FM

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!