Sylwester w Iławie bez eksperymentów. Będzie pokaz sztucznych ogni!

i

Autor: DreamSky - Pexels Profesjonalna firma i pokaz zatwierdzony przez Ministerstwo! Więcej o Sylwestrze w Iławie

Profesjonalna firma i pokaz zatwierdzony przez Ministerstwo! Więcej o Sylwestrze w Iławie

2020-12-31 16:41

Zaledwie (16.12) informowaliśmy o powrocie do standardowego sylwestra w Iławie, które potwierdziło Iławskie Centrum Kultury. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów całego przedsięwzięcia, które przybliża Lidia Miłosz, dyrektor ICK.

Po ogłoszeniu informacji przez Iławskie Centrum Kultury, że na prośbę mieszkańców nowy rok znów przywitamy w standardowej formie, czyli ze sztucznymi ogniami, w mediach społecznościowych znów zawrzało.

W dyskusjach uaktywnili się zarówno ci, którym fajerwerki nie pasują, jak i zwolennicy klasycznego żegnania starego i witania nowego roku. Widząc napiętą atmosferę, dyrektor ICK postanowiła ponownie zabrać głos w sprawie.

- Iławskie Centrum Kultury proponuje jeden certyfikowany pokaz zamiast kanonady fajerwerków i zachęca iławian do niestrzelania na własną rękę. Gorąco prosimy iławian o to, by nie robili dodatkowej kanonady wystrzałów i ze swoich okien oraz balkonów podziwiali tegoroczny pokaz sztucznych ogni.

Rozumiem burzliwą dyskusję wokół tematu. W Iławskim Centrum Kultury również dużo dyskutowaliśmy przed podjęciem decyzji. Spodziewaliśmy się żywej reakcji społecznej. Na naszą decyzję wpływ miały różne czynniki. Analizowaliśmy pokaz z 2019 roku. Ubiegłoroczny eksperyment z pirotechniką bezhukową pokazał nam, że te pozornie bezhukowe fajerwerki wcale nie są bezgłośne, powodują bardzo duże zadymienie i mają zdecydowanie niższą trajektorię lotu. Sprawdziły się rok temu, bo mogły być widziane przez gości zgromadzonych przed kinoteatrem. Pokaz bezhukowy byłby widoczny dla jednego osiedla, a nie dla wszystkich iławian.

Obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiają zorganizowanie tradycyjnej zabawy sylwestrowej przed kinoteatrem. Celowo nie podajemy miejsca, z którego będą wystrzeliwane fajerwerki, by uniknąć niebezpiecznego gromadzenia się ludzi.

Współpracujemy z firmą, która ma wieloletnie doświadczenie w tej branży. Realizator ma koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Używa materiałów najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych na rynku, posiadających wszelkie certyfikaty, co gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa dla środowiska. Zapewnia, że to co zostanie użyte do pokazu ma zdecydowanie mniejszą szkodliwość niż materiały wystrzeliwane przez mieszkańców, często pochodzące z niepewnych źródeł i niespełniające norm. Pokaz jest zatwierdzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Zatem gorąco prosimy iławian o to, by nie robili dodatkowej kanonady wystrzałów, by zostali w domach i ze swoich okien podziwiali tegoroczny pokaz sztucznych ogni.

Laserowy pokaz jest kilka razy droższy niż pokaz fajerwerków hukowych. Już to wyjaśnialiśmy. W tym roku nas zwyczajnie na to nie stać.

Mamy nadzieję, że iławianie uwzględnią naszą prośbę o niestrzelanie indywidualne. Gorąco o to apelujemy. - napisała w oświadczeniu Lidia Miłosz.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
W sobotę wieczorem najczęściej....
dr Tomasz Karauda: Boimy się większej liczby zgonów po Świętach [Super Raport]