straz ilawa wyjazdy

i

Autor: Zdjęcia z jednostek OSP powiatu iławskiego

Pracowita doba u strażaków z powiatu iławskiego

2022-08-24 11:17

Wyjazdów związanych z samymi zalaniami, czy podtopieniami wywołanych intensywnymi opadami w powiecie iławskim nie było dużo, natomiast w połączeniu z kilkoma pożarami i innymi interwencjami, strażacy w regionie mieli sporo pracy.

Fala wyjazdów zaczęła się jeszcze przed załamaniem pogody, we wtorek (23.08) po 13:00. Na krajowej DK 16 w Kisielicach doszło do wypadku samochodowego i rozszczelnienia się przewożonych akumulatorów z elektrolitem. Krajówka przez około godzinę była zablokowana. Kilka godzin trwało usuwanie kwasu z jezdni. Kierujący zespołem pojazdów wraz z naczepą 27 – latek, za spowodowanie kolizji i najechanie na tył mazdy został ukarany mandatem.

kwas akumulatory

i

Autor: KPP Iława

Potem wyjazdów na terenie całego powiatu iławskiego też nie brakowało. Do poważnych pożarów doszło m.in. w Karasiu czy Lasecznie i Łęgowie. Z kolei wieczór i noc, to interwencje spowodowane zalaniami przez deszcz ulic i posesji.

W Karasiu strażacy walczyli z pożarem hali hurtowni sprzętu AGD. Straty wyposażenia wstępnie wyceniono na około 50 tysięcy złotych, natomiast straty w konstrukcji budynku spowodowane pożarem dochodzą do około 500 tys zł.

OSP Iława pomagała również usunąć wodę z zalanych intensywnymi opadami posesji przy ulicy Gospodarskiej w Iławie

Liczne wyjazdy odnotowały również inne jednostki OSP w regionie. OSP Łąkorz pomagało w usuwaniu wody z posesji oraz powalonych drzew.

Z kolei strażacy OSP Susz odnotowali dwie interwencje po przejściu burzy. Jedna interwencja dotyczyła pożaru stodoły po wyładowaniu atmosferycznym w miejscowości Łęgowo, a druga to wypompowywanie wody.

W gaszeniu pożaru w Łęgowie pomagali również strażacy z OSP Ząbrowo, pożarem obięty był cały dach. Działania straży trwały do około 21:00.

Ledwo strażacy uporali się z jednym pożarem, a wybuchł kolejny, tym razem już nad ranem około godz. 04:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Iławie wpłynęło zgłoszenie o pożarze chlewni w Lasecznie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar skrzynki energetycznej, która mieściła się na budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru skrzynki energetycznej oraz sprawdzeniu kamerą termowizyjną czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.

QUIZ. Co znaczą te angielskie słowa? Zobacz, czy odpowiesz na podchwytliwe pytania!

Pytanie 1 z 10
Barrister to...
Słynne na całą Europę, największe w Polsce wrzosowiska Kłomińskie zaczynają kwitnąć, najpiękniejsze będą we wrześniu

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!