Pożegnanie Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie

2022-04-01 11:12

31 marca 2022 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie bryg. Krzysztofa Tomanka.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez trzech funkcjonariuszy iławskiej komendy. Rotę ślubowania, którą odczytał Komendant Powiatowy st. bryg. Piotr Wlazłowski powtórzyli ślubując na sztandar:

  • str. Krystian Kraszewski,
  • str. Szymon Stawiarski,
  • str. Krystian Wrześniak.

Apel był także okazją do podziękowania za 23 letnią służbę w iławskiej komendzie mł. bryg. Tomaszowi Syguła. Od 1 kwietnia mł. bryg. Syguła pełnił będzie obowiązki zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie.

Po odczytaniu decyzji oraz pożegnaniu się bryg. Krzysztofa Tomanka ze sztandarem Komendy Powiatowej PSP w Iławie słowa podziękowania za niemal 30 letnią służbę przekazał Zastępca Warmińsko – Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztof Mierzejewski. Wiele ciepłych słów oraz życzeń na ręce brygadiera Tomanka przekazali również przybyli na uroczystość goście i funkcjonariusze iławskiej komendy.

Bryg. Krzysztof Tomanek w 1995 rozpoczął służbę kandydacką w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu której został skierowany do służby stałej w Komendzie Powiatowej PSP w Iławie.  W czerwcu 2000 roku został mianowany na stanowisko dowódcy sekcji w Komendzie Powiatowej PSP w Iławie. Od 06.2001 – 07.2003 – pełnił funkcję młodszego specjalisty ds. organizacyjno-szkoleniowych. W latach 08.2003 – 01.2007 – pełnił funkcję specjalisty ds. kadr i BHP.

W lutym 2007 roku został mianowany na stanowisko kierownika sekcji kadrowo-organizacyjnej. W tym czasie z dużym zaangażowaniem podejmował działania, które przyczyniły się do rozwoju komendy powiatowej PSP w Iławie. Od marca 2007 roku decyzją Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie pełnił obowiązki zastępcy komendanta powiatowego w Iławie, a od miesiąca października 2007 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego, którą pełnił do dnia dzisiejszego. W międzyczasie od grudnia 2017 – stycznia 2018 – pełnił funkcję pełniącego obwiązki komendanta powiatowego w Iławie.

Wyróżniony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrną Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa, Złotym Medale Za Zasługi Dla Ligi Obrony Kraju, Srebrnym Krzyżem Za Zasługi Dla Klubów Żołnierzy Rezerwy.

Nowy zastępca komendanta

Z dniem 1 kwietnia 2022 roku pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie powierzono st. kpt. Bogdanowi Grzymowiczowi.

Jak dobrze znasz "korpomowę"? Sprawdź, czy wiesz, co mówi do ciebie twój szef!

Pytanie 1 z 10
Słowo „case” w języku korporacyjnym oznacza:
Jasnowidz Jackowski w przejmującej wizji dla Polaków na kwiecień 2022. Jego słowa wprawiają w przerażenie i osłupienie!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!