XXIII Powiatowy Turniej Motoryzacyjny w Iławie

i

Autor: KPP Iława

Turnieje i olimpiady

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. Budowlanka z Iławy jedzie na etap wojewódzki

2023-04-27 12:01

Młodzież ze szkół na terenie powiatu iławskiego pod czujnym okiem policjantów, strażaków i wolontariuszy PCK rywalizowała w ramach „XXIII Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego”.

Na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku  odbył się  „XXIII Powiatowy Turniej Motoryzacyjny”.

Uczestników zmagań reprezentujących 5 szkół z terenu powiatu iławskiego powitała Dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku  Pani Elżbieta Gościńska wspólnie ze Starostą Powiatu Iławskiego Panem Bartoszem Bielawskim, Komendantem Powiatowym Policji w Iławie mł. insp. Waldemarem Pankowskim a także Komendantem Powiatowym PSP w Iławie st. bryg. Piotrem Wlazłowskim.

Głównym celem jak co roku organizowanego  turnieju jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności poprzez popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej. Ponadto, uczestnicy turnieju mieli szansę zmierzyć się w konkurencjach z zakresu znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowej obsługi samochodu.

W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z Iławy, Susza i Lubawy. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i wolontariuszy PCK. Składowi jury przewodniczył Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie nadkom. Arkadiusz Majewski

Poszczególne szkoły wystawiły drużyny trzyosobowe, które rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym wiedzy o ruchu drogowym. 

Uczestnicy musieli wykonać m.in. test stewarta, przygotować samochód do jazdy a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tu sędziowie oceniali też szybkość reakcji, wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

Konkurencje XXIII Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego:

  • konkurencje teoretyczne –  testy: wiedzy, skrzyżowań, 
  • konkurencja praktyczna – przygotowanie pojazdu do jazdy,
  • konkurencja praktyczna – jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
  • konkurencja praktyczna – sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki Turnieju:

  1. miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
  2. miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
  3. miejsce – drużyna Zespołu Szkół w Lubawie

Zwycięska drużyna reprezentować będzie powiat iławski na eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się w Elblągu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim turnieju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Politycy o zrównaniu wieku emerytalnego

Quiz o najwybitniejszych Polakach. Tego nie nauczyliście się na historii!

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy. W jakim mieście zmarł Mikołaj Kopernik?