szpital

i

Autor: arch. powiatu iławskiego

Powiatowy Szpital w Iławie otrzyma pomoc z unijnej kasy

2020-05-14 17:55

Samorząd województwa uruchamia kolejny etap wsparcia finansowego w związku z epidemią koronawirusa. Tym razem pomoc trafi m.in. do szpitali powiatowych i miejskich. Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie otrzyma wsparcie w wysokości 700 tysięcy złotych.

– Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, w obecnej sytuacji jest to dla nas priorytet – mówi Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa.

Samorząd województwa zdecydował o zastosowaniu trybu nadzwyczajnego przy wyborze dofinansowania projektów mających na celu ograniczenie występowania negatywnych skutków COVID-19. Dzięki temu szpitale w regionie mogą liczyć na ponad 17 milionów  finansowego wsparcia. Unijne pieniądze otrzyma 27  placówek medycznych w regionie, m.in.:

  • Szpital w Ostródzie SA przy ul. Władysława Jagiełły 1 (2 000 000 mln zł),
  • Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie (700 000 tys. zł),
  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie (700 000 tys. zł)
  • Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim (500 000 tys. zł).

– Potrzeby szpitali są na bieżąco monitorowane – podkreśla Hordejuk. - W ramach możliwości staramy się sprostać tym potrzebom. Ten zastrzyk finansowy nie był pierwszym i nie będzie ostatnim. Chciałabym podziękować tym wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu; białemu personelowi, lekarzom i pielęgniarkom, także tym, którzy trzymają w szpitalach porządek. Oraz wolontariuszom, których jest coraz więcej. Naszymi działaniami wpisujemy się w ten zryw solidarności