Motocykl w rowie

i

Autor: KPP Iława

Powiat iławski. Niespokojny weekend na drogach

2023-08-07 19:42

Policjanci z powiatu iławskiego mają tego lata sporo pracy na drogach. I tak było w ostatni weekend.

Pierwsza z zatrzymanych kierujących w piątek (4 sierpnia) kilka minut po godzinie 15:00 kierując hulajnogą elektryczną nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i omijając pieszego zjechała z chodnika, po czym uderzyła w bok vw. Na szczęście 45–latce nic poważnego się nie stało.

Tymczasem w sobotę (5 sierpnia) po godzinie 12:00 według wstępnych ustaleń policji 23–latek, jadąc drogą Susz – Kisielice, kierując iveco przekroczył oś jezdni i doprowadził do bocznego zderzenia z audi, który był w trakcie wyprzedzania jego pojazdu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Trzynastolatek przyjechał motorowerem na plac

Natomiast po 16:00 policjanci interweniowali na terenie Lubawy. W trakcie czynności okazało się, że na jeden z placów zabaw przyjechał 13–latek motorowerem.

Kolejny kierujący spowodował wypadek drogowy. Policjanci wstępnie ustalili, że 23–latek kierujący peugeotem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w następstwie czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, po czym uderzył w przydrożne drzewo.

- Wszyscy uczestnicy zostali przetransportowania do szpitali, w tym jeden z pasażerów helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji. - Wstępnie badanie wskazało że 23–latek kierował autem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Tymczasem w gminie Lubawa 37–latek kierujący motorem w wyniku poślizgu na plamie substancji ropopochodnej stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi do pobliskiego rowu, uderzając w przepust. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Natomiast w niedzielę (6 sierpnia) w gminie Kisielice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który nie miał założonego kasku ochronnego. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że to nie było jedyne przewinienie 22–latka. Mężczyzna kierował jednośladem, nie posiadając do tego uprawnień, a motocykl nie miał aktualnych badań technicznych.

Rodzina Wróbel z Dynowa prosi o pomoc. Ich sytuacja jest bardzo trudna

Co ty wiesz o gotowaniu?

Pytanie 1 z 10
Fasolka po bretońsku to klasyka zakładowych stołówek i barów mlecznych. Podstawowe składniki tego dania to:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl