plakat

i

Autor: UM Iława

Potrzebne wsparcie w iławskim punkcie zbiórki darów dla uchodźców!

2022-05-12 15:07

Mieszkańcy Iławy wspaniale się organizują i pomagają w każdy dostępny sposób ofiarowując do CAL-u produkty żywnościowe, higieniczne i pierwszej potrzeby. Czego aktualnie najbardziej potrzeba?

Jak wygląda praca na ul. Wiejskiej i czego aktualnie najbardziej potrzeba? O to pytamy Macieja Marciniaka zarządzającego obiektem.

Jak pomagają iławianie? Pomoc płynie do nas z różnych źródeł, mieszkańcy Iławy są bardzo ofiarni i reagują na każdy nasz sygnał, za co chciałbym w imieniu własnym, władz miasta i przede wszystkim uchodźców z Ukrainy ogromnie podziękować.  Zgłaszają się do nas ofiarodawcy także z zagranicy za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Prawda jest jednak taka, że zapasy kończą się czasem tego samego dnia dlatego wciąż apelujemy o pomoc. Obecnie mamy praktycznie puste półki.

Jakie produkty teraz przyjmujecie? Przyjmujemy w zasadzie wszystko, np. żywność suchą,  żywność  z długim terminem ważności i paczkowaną: konserwy, kremy czekoladowe do smarowania, mleko UHT, soki. Od niedawna dysponujemy także lodówką, więc prosimy o takie produkty jak pakowane sery, serki śmietankowe do smarowania, wędliny paczkowane, jogurty, dżemy, margaryna, masło. Bardzo ważne są także artykułu do mycia, prania i higieniczne i pampersy w rozmiarze 5 i 6. Prosimy o szampony, żele do mycia, środki do czyszczenia, gąbki, proszki i płyny w średnich pojemnościach, tak aby móc sprawiedliwie dzielić te artykuły wśród potrzebujących, którzy się do nas zgłaszają.

Czego już nie przyjmuje punkt? Dziękujemy już za odzież i pluszowe zabawki.

Kiedy można dostarczyć dary? Punkt Zbiórki w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Wiejskiej otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 -18:00.

Wywiad z Krystianem Ochmanem na chwile przed jego eurowizyjnym występem

Quiz o markach, których już nie ma

Pytanie 1 z 10
Przedsiębiorstwo lotnicze zaczęło produkować te samochody w 1947 roku. Chodzi o markę