świetliki w słoiku

i

Autor: Joshua Woroniecki - Pixabay Posłuchaj zwierząt, zobacz świetliki! Nocny spacer po iławskim lesie

Posłuchaj zwierząt, zobacz świetliki! Nocny spacer po iławskim lesie

2021-06-23 12:52

Na nietypowe wydarzenie zaprasza iławski Przewodnik Leśny, czyli Krzysztof Kurpiecki. Podczas ponad godzinnego spaceru nocą po lesie będzie można zobaczyć i usłyszeć leśne życie zwierząt!

Spacer po ścieżce dydaktycznej i obserwacja świetlików w nocy. Przy okazji będzie można pooglądać gwiazdy, które są lepiej widoczne w ciemnym lesie niż w przestrzeni miejskiej.

Taką ofertę dla wszystkich chętnych ma Krzysztof Kurpiecki, który od jakiegoś czasu próbuje zaciekawić mieszkańców tematyką lasów.

Podczas wizyty w lesie mogą być słyszalne odgłosy zwierząt - dzik, sarna, itp. Jeśli dojdziemy do jeziora, będą też nietoperze nad taflą wody. Będzie możliwość skorzystania z noktowizora. Spacer jest bezpłatny - mówi organizator.

Wydarzenie pod hasłem "Świetliki na Kamionce. Spacer nocą. Iława" rozpocznie się na parkingu przy wejściu na ścieżkę dydaktyczną na Kamionce. 25 czerwca o 22.30 i potrwa do około północy.

Radzimy wziąć coś na komary i kleszcze, by nie zakłócały wam doznawania wrażeń.

Więcej o iławskich lasach okiem Przewodnika Leśnego poczytacie na jego Fan Page'u

QUIZ. Kultowe cytaty z "Misia"! Zdobycie 10/10 punktów to wielka sztuka

Pytanie 1 z 10
Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja tu ... mam!
Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl