Policyjny rajd kolarski zawitał do Nowego Miasta Lubawskiego

2021-07-26 11:23

Święto Policji można celebrować na różne sposoby. Grupa policyjnych rowerowych zapaleńców z Warmii i Mazur po raz drugi postanowiła zrobić to objeżdżając region na dwóch kółkach, zbierając przy okazji datki na rzecz Fundacji Wdów i Sierot po Poległych Policjantach. Kolaże zawitali do Nowego Miasta Lubawskiego.

Kolejny raz pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy Policji uczczą Święto Policji przemierzając ponad 800 kilometrową trasę granicami Warmii i Mazur w cztery dni, odwiedzając wszystkie powiaty regionu!

Uczestnicy chcą w ten sposób uczcić pamięć po poległych funkcjonariuszach oraz uzmysłowić innym ludziom, że służba w Policji wymaga wiele poświęceń, w tym narażenia swojego życia i zdrowia w celu ratowania innych ludzi. Czasami Policjanci płacą najwyższą cenę, utraty życia i zdrowia.

Tym bardziej nie można pozostać obojętnym wobec najbliższych poległych policjantów, którzy stracili tatę, mamę, męża czy żonę. W trakcie rajdu zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na Warmii i Mazurach opieką fundacji objęte jest 14 rodzin.

Kolaże zawitali do Nowego Miasta Lubawskiego. Przed budynkiem komendy insp. Jacek Drozdowski przekazał im do puszki pieniądze zebrane na rzecz Fundacji wśród policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

W tym roku dodatkową atrakcją jest aukcja internetowa, na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne 2020 roku, od organizatora imprezy.

Zainteresowanych wzięciem udziału w licytacji zachęcamy do odwiedzenia strony.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?
Super Express w Japonii. Jak wygląda śniadanie w hotelu w Tokio?