policjanci ratownikami

i

Autor: KPP Ostróda Policjanci chcieli zostać ratownikami wodnymi, by móc pomagać ludziom

Policjanci chcieli zostać ratownikami wodnymi. Szefostwo dało im zielone światło

2022-06-22 13:43

14 policjantów wyszło z oddolną inicjatywą mającą na celu poprawienie ich sprawności podczas interwencji na akwenach wodnych.

Zbliża się czas wakacji i wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom, policja jako instytucja rozpoczęła działania w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą 2022”.

Głównym celem zadania jw jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych, poprzez działania informacyjno-edukacyjne skierowane do ogółu społeczeństwa. Jej bezpośrednimi adresatami są osoby przebywające na terenach wodnych i przywodnych – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

W tym roku oprócz aktywnego uczestniczenia w letniej kampanii Policji, 14 ostródzkich policjantów wyszło z oddolną inicjatywą mającą na celu poprawienie ich sprawności podczas interwencji na akwenach wodnych, a tym samym zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób nad nimi wypoczywającymi. Zadanie zostało zaakceptowane przez przełożonych, którzy w celu dalszej jego realizacji udzielili funkcjonariuszom wsparcia organizacyjno - technicznego.

szkolenie policji na ratownikow

i

Autor: KPP Ostróda

Szkolenie rozpoczęło się kilka miesięcy temu na basenie od wzmożonych zajęć pływackich. Aktualnie już na wodach otwartych koordynuje je przy współpracy z lokalną organizacją sportową funkcjonariusz ostródzkiej jednostki policji, będący jednocześnie wykwalifikowanym ratownikiem wodnym oraz stermotorzystą.

Szkolenie zakończy się kursem oraz egzaminem państwowym dającym uprawnienia zawodowego ratownika wodnego. Uzyskane w ten sposób kwalifikacje w znacznym stopniu przyczynią się do zwiększenia umiejętności ostródzkich funkcjonariuszy z zakresu obsługi osób, które uległy wypadkom w wodzie i na terenach przywodnych.

Wzorowa postawa i zaangażowanie policjantów w czasie zajęć, które w bezpośredni sposób będą wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów będących miłośnikami wypoczynku nad ostródzkimi akwenami wodnymi, została zauważona przez przełożonych i spotkała się z ich dużą aprobatą.

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...
Bocian wypadł z gniazda i złamał nogę

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl