policja

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policja wezwana do szpitala. Recydywista złamał żonie rękę w samochodzie

2023-01-18 11:58

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o uszkodzeniu ciała. Zgłaszający oświadczył, że do szpitala stawiła się kobieta, której stan wskazuje na pobicie.

Funkcjonariusze w szpitalu potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 41–latek wszczął awanturę z pokrzywdzoną i kiedy jechał z nią samochodem, wielokrotnie uderzał kobietę po głowie i rękach. Mężczyzna nie tylko poobijał pokrzywdzonej twarz, ale również złamał jej rękę.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad kobietą fizycznie jak i psychicznie, szarpał ją za ciało, ubranie a także wyzywał. Okazało się, również, że mieszkaniec gminy Iława odbywał już karę pozbawienia wolności m.in. za uszkodzenie ciała.

Funkcjonariusze zatrzymali 41–latka i osadzili w policyjnej celi. W związku z zachowaniem mieszkańca gminy Iława, aby odseparować go od pokrzywdzonej, został wydany wobec niego nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy mężczyzna stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje policjantom tzw. ustawa antyprzemocowa. Dzięki temu policjant może natychmiast nakazać sprawcy przemocy opuszczenie mieszkania. Ma to na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobie dotkniętej przemocą i odseparowanie jej od agresora. W każdym przypadku to sprawca przemocy opuszcza mieszkanie.

Niebieska Linia STOP Przemocy!

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Najlepsze piosenki na studniówkę. Tych hitów nie może zabraknąć!

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę B. Nietypowe pytania, nie tylko o BMW!

Pytanie 1 z 10
Robert Kubica rozpoczął swoje starty w Formule 1 w zespole...