deszcze w Iławie

i

Autor: djk Deszczowa pogoda w Iławie. Widok spod redakcji Eski Iława na ulice Dąbrowskiego i Niepodległości oraz Urząd Miasta

Pogoda na środę dla Iławy. Za oknami więcej jesieni

2022-09-28 7:51

O temperaturach na poziomie 17 stopni, jak w pierwsze dni tego tygodnia, możemy zapomnieć. W środę przez cały dzień zachmurzenie małe i umiarkowane z opadami deszczu o charakterze zanikającym - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

W środę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże i przelotny deszcz.

Na północy kraju niewykluczone są lokalne burze. W województwie pomorskim, podlaskim i warmińsko–mazurskim prognozowane są opady deszczu w wysokości od 10 do 15 mm w ciągu 12 godzin – powiedziała synoptyk.

Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na terenach podgórskich, 15 st. C w centrum do 17 st. C na krańcach południowo–wschodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Taka pogoda zostanie z nami do końca tygodnia. Pod koniec tygodnia jest szansa, że przejaśnień będzie coraz więcej i zza chmur wyjrzy słońce, a temperatura wzrośnie do przyjemnych 18 st. C – podsumowała synoptyk.

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….
Sara James kupiła bilet do USA! Simon Cowell zrobi z Polki światową gwiazdę?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl