Pod Iławą powstanie nowy zakład w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wiadomo, w jakiej branży będzie działać

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie ilustracyjne

Biznes

Pod Iławą powstanie nowy zakład w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Wiadomo, w jakiej branży będzie działać

2024-03-27 9:37

W powiecie iławskim powstanie nowy zakład. Planowana jest m.in. budowa hali produkcyjno-magazynowej, to z kolei oznacza nowe miejsca pracy. Firma powstaje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W jakiej branży będzie działać i gdzie dokładnie będzie zlokalizowana? Odpowiedź w poniższym artykule.

Nowy zakład pod Iławą

IDSOL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorstwo wyda 7 294 600 zł na projekt polegający na utworzeniu nowego zakładu w miejscowości Targowisko Górne w gminie Lubawa.

W ramach inwestycji planowana jest budowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem socjalnym i częścią biurową. W nowo wybudowanym obiekcie zainstalowane zostaną nowe maszyny i urządzenia oraz aktualnie użytkowane w dotychczasowej lokalizacji. W celu obniżenia kosztów zużycia energii elektrycznej, planowany jest zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Nowa inwestycja przyczyni się do stworzenia możliwości do rozwoju spółki, w tym w szczególności do produkcji wyrobów o znacznie większych gabarytach niż obecnie.

Czy się zajmuje spółka?

Głównym obszarem działalności IDSOL Sp. z o.o. jest automatyzacja i robotyzacja procesów przemysłowych oraz produkcja maszyn i urządzeń dedykowanych dla różnych gałęzi przemysłu. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu m. in. urządzeń do transportu technologicznego, maszyn specjalnego przeznaczenia. Głównym rynkiem działalności spółki jest rynek polski, jednak prowadzona jest również sprzedaż na rynki zagraniczne m.in. na rynek niemiecki, francuski, fiński czy luksemburski.

Nowy zakład oznacza również miejsca pracy. Jednak na tę chwilę nie podano, ile osób znajdzie tam zatrudnienie.

Szef z piekła rodem i mobbing. Jak zmienia się kultura pracy? Alicja Kotłowska | Nie ma głupich pytań

Praca w czasach PRL. Ten QUIZ rozwiążesz, jeśli pamiętasz tamte lata

Pytanie 1 z 10
1. Nie ma chyba pracownika, który nie kochałby wolnych weekendów, jednak do 1973 roku pracowało się nie pięć, a sześć dni w tygodniu. Który dzień był jedynym dniem wolnym od pracy?