PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn wygrywa z Aluron CMC Warta Zawiercie i awansuje

2022-10-24 7:34

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn stoczyli na wyjeździe długi, trwający ponad dwie godziny, pięciosetowy bój z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Lepsi okazali się akademicy z Kortowa, zwyciężając 3:2.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrych humorach przystąpili do sobotniego, wyjazdowego meczu z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Akademicy z Kortowa odnieśli dwa zwycięstwa z rzędu i chcieli iść za ciosem. Przed spotkaniem, Joshua Tuaniga, rozgrywający ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zwracał uwagę atmosferę w zespole. – Zawsze czujesz się lepiej, kiedy zwyciężasz. Mamy dobrze zbudowany zespół, a wygrane są potwierdzeniem ciężkiej pracy. Chcemy to kontynuować, ponieważ wiemy, że przynosi ona dobre efekty.

Indykpol AZS mecz w Zawierciu zaczął z jedną zmianą w wyjściowym składzie. Zamiast Moritza Karlitzka, który zmaga się z drobnym, niegroźnym urazem, mecz rozpoczął Robbert Andringa. Oprócz niego, na boisku zobaczyliśmy: Joshua Tuanigę, Bartłomieja Lipińskiego, Mateusza Porębę, Taylora Averilla, Karola Butryna i Jakuba Ciunajtisa jako libero.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze z Zawiercia, którzy przeważali w każdym elemencie gry – efektem tego było ich zwycięstwo 25:20. Podrażnieni olsztynianie ruszyli do ataku w drugiej odsłonie sobotniego spotkania. Prym w ataku wiedli Taylor Averill i Karol Butryn. To oni dali wyraźny sygnał do ataku. Partię numer dwa siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zwyciężyli 26:24, a partię numer trzy – 25:23. Gospodarze jednak nie zamierzali tak łatwo się poddać, pokonując rywali w czwartej partii 25:20 i doprowadzając do tie-breaka. W nim lepsi okazali się olsztynianie, którzy wygrali 15:12, jak i całe spotkanie 3:2. Statuetka MVP powędrowała do Karola Butryna.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Siatkarze Indykpolu AZS dokładniej przyjmowali (52% pozytywnego przyjęcia, przy 41% pozytywnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (55 skończonych piłek co dało 50% skuteczności – dla porównania, druga ekipa zdobyła w tym elemencie 55 punktów, co przeniosło się na 49% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (12:5) oraz lepiej spisywali się na zagrywce (9:8).

Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn zdobył Karol Butryn (22 pkt.), a u gospodarzy – Uros Kovacević (24 pkt.). Dzięki wygranej za 2 punkty, akademicy z Kortowa awansowali w ligowej tabeli na 7. miejsce.

- Cieszymy się ze zwycięstwa i faktu, że udało nam się wrócić do gry po pierwszym secie. Ciężko jest bowiem wrócić do dobrej gry, w takiej hali i przy tak głośnych kibicach. Jest to dla nas cenne zwycięstwo, które da nam dużo pewności siebie – powiedział po sobotnim spotkaniu Karol Butryn

W kolejnym meczu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z BBTS Bielsko-Biała, w sobotę, 29.10 o godz. 17:30. Bilety w sprzedaży na indykpolazs.pl/bilety.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Pytanie 1 z 10
Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl