Jeden pływał pijany, drugi bez dokumentów

i

Autor: KPP Iława Jeden pływał pijany, drugi bez dokumentów

kroniki policyjne

Piraci na Jezioraku. Jeden pływał pijany, drugi bez dokumentów

2023-06-06 8:01

W najbliższym czasie przed sądem będzie się tłumaczyło dwóch mężczyzn. Jeden pływał jachtem motorowym pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Natomiast drugi pływał niezarejestrowanym skuterem i nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów tj. patentu sternika motorowodnego oraz dowodu rejestracyjnego skutera.

W sobotę (03.06.2023 r.) kilka minut po 13:00 podczas patrolu na jeziorze Jeziora funkcjonariusze wylegitymowali sternika jachtu motorowodnego. Policjanci sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Wstępne badania wskazało, że 43 – latek sterował jachtem motorowym mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.

Natomiast w niedzielę (04.06.2023 r.) policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli mężczyznę pływającego skuterem wodnym, który nie miał numeru rejestracyjnego. W trakcie czynności wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów tj. patentu sternika motorowodnego oraz dowodu rejestracyjnego skutera. Powiedział policjantom, że nie ma dokumentów bo skąd miał wiedzieć, że będą pływać.

Obaj sternicy ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.

Co piliśmy w czasach PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Inka to marka:
Maryla Rodowicz biegała nago po hotelu w Sopocie