Piotrowice: Znaleźli 870 sztuk amunicji do karabinu maszynowego

2022-09-05 14:01

Na niezwykłe znalezisko natrafiono podczas prac agrotechnicznych przy granicy pola z podmokłym terenem w miejscowości Piotrowice

W czwartek (01.09.2022) około godz. 09:00 oficer dyżurny z nowomiejskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu przedmiotów, który mógł być pozostałością po II Wojnie Światowej. Jak się okazało podczas wykonywania prac ziemnych w miejscowości Piotrowice wykopano amunicję do karabinu maszynowego.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Według policyjnych pirotechników jest to amunicja strzelecka 7,92 mm do karabinu maszynowego typu Mauser. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wykopaliska do czasu przyjazdu saperów, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Policja Przypomina

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

QUZI. Jedzenie na literę K

Pytanie 1 z 20
Czy kapusta rośnie dziko?
Sensacyjne odkrycie archeologiczne na szczecińskim Podzamczu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl