alkohol auto samochód

i

Autor: energepic.com - Pexels Najpierw piją, potem jadą. Niosących śmierć za kółkiem nadal nie brakuje

Piją, potem jadą. Niosących śmierć za kółkiem nadal nie brakuje

2021-07-08 9:51

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu. Mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Niestety to nie pojedynczy przypadek, zatrzymano też kolejnych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej kiedy to jechał jedną z ulic w gminie Kisielice.

W trakcie czynności okazało się, że 59–latek kierował renaultem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie pierwszy raz, ponieważ mężczyzna kilka lat wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Iławie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym.

Policjanci zatrzymali dodatkowo dwóch kierujących rowerami. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany kilka minut po godzinie 14:00 na jednej z ulic w Kisielicach. Mężczyzna kierował rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W Stradomnie kilka minut po 20:00 policjanci zatrzymali 43–latka. W trakcie czynności funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kierowco pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.

Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Quiz. Te kraje powstały po upadku ZSRR. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 15
Państwo graniczące z Polską, którego stolicą jest Wilno.
Groźny gatunek kleszcza. Gdzie występuje?