wypadek weekend wakacji

i

Autor: KPP Iława

NA SYGNALE

Pierwszy weekend wakacji. Policjanci w Iławie i okolicy interweniowali aż 195 razy

2024-07-01 15:52

Policjanci z powiatu iławskiego podsumowali pierwszy weekend tegorocznych wakacji. Interwencji było mnóstwo! Reagowali w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscach niedozwolonych, osób bezdomnych, zakłócających ciszę nocną czy popełniających wykroczenia i przestępstwa, w tym również w ruchu drogowym.

W ciągu minionego weekendu policjanci zrealizowali 195 interwencji. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowego reagowali na wszelkie nieprawidłowości i wykroczenia popełniane przez kierowców, zwracając szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, wykroczenia popełniane względem pieszych.

54 interwencje w ruchu drogowym

W tym czasie na drogach powiatu iławskiego doszło do jednego wypadku drogowego i policjanci pracowali również na miejscu 8 kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego  kierującego, który miał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przeprowadzili też 54  interwencje w ruchu drogowym. Policjanci zabezpieczali również Susz Triathlon oraz towarzyszące im imprezy.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany w piątek (28.06.2024 r.) kilka minut przed godziną 10:00. Policjanci zostali poinformowani o tym, iż w samochodzie ciężarowym pękła opona. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że w ciągniku siodłowym doszło do wystrzału przedniej opony. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, po czym sprawdzili jego oraz auto w policyjnym systemie. Okazało się, że 56–latek ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Natomiast po 11:00  w Suszu policjanci ukarali 18–latka, który jadąc vw nie zastosował się do znaku B20 – STOP. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 8 punktami karnymi.

Musiał położyć motocykl

Tymczasem w gminie Iława po godzinie 12:00 53–latek kierujący motocyklem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda, który skręcał w lewo. W następstwie, aby nie doprowadzić do najechania na tył pojazdu, wykonał manewr obronny i położył pojazd. Na szczęście  nikomu nic poważnego się nie stało.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło  w niedzielę (30.06.2024 r.) kilka minut przed godziną 16:00. 38–latek kierując audi z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas jezdni, doprowadzając do czołowego zderzenia z peugeotem. Kierująca peugeotem została przetransportowana do szpitala. Natomiast 38–latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Nocny wypadek na DK 25! Rannych aż 7 osób

Quiz. Jak dobrze znasz Annę Wyszkoni? Dokończysz te piosenki?

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu pochodzi ten fragment piosenki: "Poczuć mi daj, że to wszystko ma sens"