plakat

i

Autor: LOT

Pierwszy w Polsce folder turystyczny w języku migowym

2021-08-30 11:50

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna od 15 lat cyklicznie wydaje bezpłatne publikacje promujące region Mazur Zachodnich. Jednak połączenie tradycyjnego folderu turystycznego i treści tłumaczonych na język migowy jest innowacyjnym działaniem w skali kraju.

Jest to pierwsza tego typu publikacja uwzględniająca potrzeby osób niesłyszących. Zastosowanie kodów QR umożliwia poznanie atrakcji Ostródy, Iławy, Dąbrówna, Gminy Ostróda czy Powiatu Ostródzkiego w języku migowym. Turysta uzyska podstawowe informacje o zabytkach, wydarzeniach czy ofercie dla rodzin z dziećmi.

W drugiej części katalogu została przedstawiona oferta turystyczna (noclegi, gastronomia, usługi) z dodaniem charakterystycznych piktogramów przy obiektach które są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Język migowy jest językiem obcym.  Publikacja jest dystrybuowana bezpłatnie w informacjach turystycznych w regionu Mazur Zachodnich, wśród członków organizacji a także podczas wyjazdów targowych i wydarzeń plenerowych. Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj Mazury Zachodnie w mig” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wyrok dla inspektora erotomana

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...