stadion iława

i

Autor: UM Iława zdjęcie ilustracyjne - stadion miejski w Iławie

Pierwszy etap modernizacji stadionu w Iławie. Rozpoczyna się montaż odwodnienia

2022-11-29 10:53

23.11.2022 burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski podpisał umowę na wykonanie instalacji automatycznego nawadniania boiska na Stadionie Miejskim przy ul. Sienkiewicza. System ma usprawnić proces pielęgnacji murawy, pozwoli zaoszczędzić koszty i będzie zdecydowanie bardziej ekologiczny od dotychczas stosowanych do tego celu ciągników spalinowych.

Planowany do wdrożenia system opiera się na 13 zraszaczach rotacyjnych dalekiego zasięgu z wbudowanym elektrozaworem. Źródłem zasilania systemu nawadniającego będzie woda doprowadzona z sieci wodociągowej z wykorzystaniem pompy podnoszącej ciśnienie. Roboty będą polegały na umiejscowieniu całego systemu nawadniania w ramach murawy głównego boiska stadionu miejskiego w Iławie. System wyposażony będzie w system sterowania i automatycznej regulacji

- Cieszę się bardzo z faktu podpisania umowy. Inwestycja ta jest pierwszą od wielu lat realizowaną na stadionie miejskim. Pozwoli ona nam jeszcze lepiej pielęgnować płytę boiska głównego. Mam nadzieję, że będzie kołem zamachowym do realizacji kolejnych etapów gruntownej modernizacji iławskiego stadionu - mówi Wojciech Żmudziński Dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki Rekreacji, który zarządza obiektem.

Roboty w ciągu miesiąca wykona Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Budownictwa "BUDOKAR" Bogdan Karpiesiuk z Ornety. Wartość umowy to 170 tys. zł.

- Stadion, który od lat służy drużynom seniorów i juniorów, a także okolicznościowym turniejom dzieci i młodzieży na szczeblu lokalnym, wojewódzkim nawadniany jest w sposób amatorski. Wykorzystywany jest prosty, stary sprzęt ogrodniczy, - tj. ciągnik spalinowy, który nie jest ani efektywny ani ekologiczny. Z uwagi na wysokie koszty instalacji nowoczesnego systemu szukaliśmy możliwości dofinansowania i złożyliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź tj. 36 tys. zł dofinansowania co pozwoliło podpisać umowę z wykonawcą. - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

Zadanie realizowane jest w ramach przyznanej pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Małe Granty na infrastrukturę sportową w województwie Warmińsko Mazurskim w 2022 r."

QUIZ: Dariusz Szpakowski. Ile wiesz o legendzie dziennikarstwa?

Pytanie 1 z 13
Który mundial jako pierwszy skomentował Dariusz Szpakowski?
Chcą sprzedać kościół

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!