Pierwsza wygrana AZS-u w sezonie siatkarskiej PlusLigi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-10-10 8:36

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli upragnione, pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali przed własną publicznością ekipę GKS Katowice 3:0.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przed sobotnim spotkaniem w Iławie zapowiadali, iż muszą wykonać kolejny krok do przodu, aby odnieść upragnione, pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie PlusLigi. I tak też się stało. Akademicy z Kortowa konfrontację z GKS Katowice rozpoczęli w niezmienionym składzie: Tuaniga, Lipiński, Karlitzek, Poręba, Averill, Butryn i Ciunajtis (libero).

Od początku pierwszego seta na parkiecie przeważali goście. Z dobrej strony pokazywali się Quiroga i Jarosz. GKS prowadził 20:15 i kiedy wydawało się, że pewnie wygrają inauguracyjną partię, na boisku w szeregach Indykpolu AZS zameldował się debiutujący w PlusLidze – Kamil Szymendera. Razem z Moritzem Karlitzek dali sygnał do ataku, co spowodowało odrobienie strat i zwycięstwo 28:26. Pierwsze akcje drugiej partii ponownie były wyrównane, lecz z każdą kolejną akcją rosła przewaga akademików z Kortowa. Dzięki dobrym zagrywkom m.in. Butryna, Indykpol AZS miał trzy punkty przewagi (15:12) i utrzymał ją do samego końca, zwyciężając 25:19. Trzecia i ostatnia partia sobotniego spotkania była już tylko formalnością – Indykpol AZS Olsztyn wygrał 25:21, jak i całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur potwierdziła swoją dominację na boisku również w pomeczowych statystykach. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera dokładniej przyjmowali (44% dokładnego przyjęcia przy 33% dokładnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (57% skuteczności do 50% skuteczności GKS), zdobyli więcej punktów blokiem (8:1) oraz na zagrywce (10:6).

Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył Karol Butryn (20 pkt.), a w pokonanej ekipie – Gonzalo Quiroga (10 pkt.)

- Cieszę się, że dostałem szansę wejścia na boisko i zadebiutowania. Jest to dla mnie bardzo miłe, tym bardziej, że Trener postanowił mi zaufać. Udało nam się wyciągnąć pierwszego seta, a potem wygrać całe spotkanie – powiedział po meczu debiutant w PlusLidze – Kamil Szymendera.

Kolejne spotkanie w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już w piątek, 14 października. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur zmierzy się w hali nad Małym Jeziorakiem w Iławie z drużyną LUK Lublin. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30, a bilety są dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Tylko 1% szansy na komplet

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tytuł słynnej powieści Johna Steinbecka. Na ... od Edenu

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!