Stanisław Gorzki - tenis ziemny iława

i

Autor: Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Iławie

Pan Stanisław pomaga tenisistom w Iławie już prawie ćwierć wieku! [AUDIO]

2020-05-14 14:24

W ramach odmrażania gospodarki, znów można korzystać również z iławskich kortów do tenisa ziemnego. Postanowiliśmy porozmawiać na nich z człowiekiem legendą, wielokrotnie wychwalanym przez graczy - Panem Stanisławem.

Korty tenisowe przy ulicy Sienkiewicza, przylegają do iławskiego stadionu. Należą do Iławskiego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji, a administrowane są przez Iławskie Towarzystwo Tenisa Ziemnego.

Dzięki jednej osobie, będącej zawsze w gotowości do pomocy już od 24 lat, 7 kortów ziemnych przy iławskim stadionie nigdy nie było zaniedbanych. Człowiekiem czynu i pracy jest Pan Stanisław Gorzki.

Stanisław Gorzki - tenis ziemny iława

i

Autor: Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Iławie

Na fanpage'u Towarzystwa Tenisa Ziemnego osoba ta wychwalana jest za pracowitość bardzo często, postanowiliśmy więc porozmawiać z zasłużonym człowiekiem-legendą z iławskich kortów. Z panem Stasiem rozmawia reporter Eski - Wiesław Raczkowski.

- Pracuję tu od 1996 roku, pracuje mi się bardzo dobrze, no pracować trzeba. Nigdy nie grałem i grał w tenisa nie będę, bo jakbym grał, to bym nie pracował! - mówi z uśmiechem Pan Stanisław. - Przyzwyczaiłem się do tej pracy i bez niej już nie potrafię żyć!

Obecnie mamy czas pandemii, korty dopiero co zostały odmrożone. Można na nich grać ale nadal obowiązują obostrzenia.

- Odstępy na kortach mamy wystarczające, według przepisów, więc można grać od południa aż do późnych godzin nocnych - potwierdza pan Stanisław. - Jeśli ktoś wykupi członkostwo, to wchodzi dzięki specjalnemu kluczowi elektronicznemu kiedy chce. Jedni przychodzą często, inni tylko w weekendy.

Korty TTZ Iława

i

Autor: Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Iławie

Korty ziemne kiedyś cieszyły się większym zainteresowaniem graczów, w archiwach nie brakuje udokumentowanych sukcesów iławian, co potwierdza też nasz rozmówca.

- Z rodziny byłego burmistrza Ptasznika grali bardzo dobrze, Hania Karczewska, Wiktoria Rafalska też są udokumentowani. ... - Kiedyś odbywały się tu międzynarodowe turnieje Włodarczyka, chyba przez 2-3 lata a potem ich zaniechano, chyba ze względów finansowych.

Grono iławskich tenisistów traktuje Pana Stanisława prawie jak członka rodziny, on też złego słowa o nich powiedzieć nie może.

- Pracuje mi się z nimi bardzo fajnie, są towarzyscy, jak sami swoi. Mamy młodych trenerów, oni mają swoje sprawy ale mi pomagają jak mogą.

Sporo pracy jest nie tylko z utrzymaniem powierzchni kortów ale też z naciąganiem rakiet.

- Naciąganie rakiety trwa 45 minut. Pęknie naciąg, to wymieniam na nowy - mów pan Stanisław - jest maszyna elektroniczna, ustawia się na kilogramy, ustawia co trzeba, a potem resztę trzeba zrobić samemu. Pracy nie brakuje, zresztą widzi Pan, ściany pełne rakiet.

Iławskim tenisistom do pełni szczęścia przydała by się hala, która pozwoliła by na rozgrywanie turniejów również poza sezonem letnim. Swego czasu były ku temu przymiarki, ale sprawa ucichła.

Posłuchaj całej rozmowy ze Stanisławem Gorzkim z iławskich kortów do tenisa ziemnego

Obecnie na kortach wciąż obowiązują zapisy telefoniczne, by zapewnić rządowe przestrzeganie przepisów co do maksymalnej ilości graczy. Korty tenisowe przy ulicy Sienkiewicza 1. Rezerwacja w godz. 12'-18' pod nr tel. 512-323-563

Od 18.05 limit trochę złagodzono. Będzie mogło przebywać w jednym czasie 14 zawodników i 2 trenerów. Więcej TUTAJ

Ustalono już cennik członkowski na rok 2020, to ostatnia chwila też, by zapisywać się do Ligi Kobiet

Więcej szczegółów znajdziecie na fanpage'u TTZ Iława