szpital ostróda

i

Autor: archiwum ostródzkiego szpitala Przybywa zarażonych pacjentów w szpitalu w Ostródzie. Znów będzie jednoimienny?

Pacjentka uciekła ze szpitala zakaźnego w Ostródzie. Została złapana

2020-03-13 12:20

Na szczęście okazało się, że kobieta, która samowolnie oddaliła się ze szpitala nie ma koronawirusa. Jej test był ujemny.

Kiedy okazało się, że jedna z pacjentek zakaźnego szpitala opuściła placówkę wezwano natychmiast ostródzkich policjantów. Funkcjonariuszom udało się szybko odnaleźć kobietę Jak się okazało pacjentka nie czekając na wypis i dokumenty medyczne po przeprowadzonych badaniach, postanowiła sama opuścić szpital i wrócić do domu.

- Wobec kobiety nie zastosowano żadnych sankcji  - mówi Anna Balińska, oficer prasowy KPP Ostróda. - Pacjentka została zatrzymana i odwieziona do szpitala. Otrzymaliśmy też informację ze szpitala, że po przeprowadzeniu badań, wykluczono u tej kobiety zakażenie koronawirusem.

W szpitalu zakaźnym w Ostródzie przebywają obecnie cztery osoby zarażone koronawirusem: to trzy kobiety i jeden mężczyzna - obywatel Niemiec.

Urząd Wojewódzki w Olsztynie potwierdził dziś iż u kobiety, która samowolnie opuściła szpital, wynik testu na obecność koronawirusa jest ujemny. Została już wypisana do domu, gdzie będzie odbywać kwarantannę.