azs olsztyn

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn znów zagra w Iławie

PlusLiga

Ostatnie godziny przed startem siatkarskiej PlusLigi w Iławie

2023-10-20 11:18

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę rozpoczną zmagania w nowym sezonie PlusLigi, w Iławie. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Ostatnie bilety wciąż są dostępne!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po 180 dniach wracają do rozgrywek PlusLigi. Przez ten czas w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur działo się bardzo wiele - zmiany kadrowe i ponad dwumiesięczne przygotowania, które zostały zwieńczone spotkaniami kontrolnymi. Do drużyny prowadzonej przez Javiera Webera dołączyli: Alan Souza, Nicolas Szerszeń, Manuel Armoa, Cezary Sapiński, Jakub Majchrzak czy Mateusz Janikowski. Trzon ekipy tworzą: Joshua Tuaniga, Moritz Karlitzek Szymon Jakubiszak czy Kuba Hawryluk. W takim składzie akademicy z Kortowa chcą powalczyć w nadchodzącym sezonie minimum o fazę play-off.

Olsztynianie w okresie przygotowawczym rozegrali 8 sparingów – 4 z nich zakończyły się zwycięstwem (m.in. Ślepsk Malow Suwałki i CUK Anioły Tourń), 3 porażką, a w 1 spotkaniu padł remis. 

Co na temat okresu przygotowawczego może powiedzieć kapitan Nicolas Szerszeń?

- Podczas dwóch miesięcy przygotowań, widziałem, że drużyna jest charakterna i waleczna. Jestem w PlusLidze już szósty sezon i cieszę się, że nasz zespół posiada takie cechy. Wszyscy ciężko pracują w hali oraz na siłowni. Patrząc na terminarz, zdajemy sobie sprawę z odpowiedniego przygotowania fizycznego – stwierdził przyjmujący akademików z Kortowa.

Olsztynianie dopiero w ostatnim tygodniu przygotowań mogli trenować w komplecie. Alan Souza, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa i Joshua Tuaniga dołączyli do drużyny po październikowym turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

- Zdajemy sobie sprawę, że po tygodniu wspólnych treningów, nasza gra może nie wyglądać tak dobrze, jak będzie to miało miejsce w trakcie sezonu. Z drugiej strony trener Javier na samym początku przekazał nam swój system gry i wymaga jego realizacji w 100%. Z dnia na dzień nasza dyspozycja wygląda coraz lepiej i w sobotę będziemy chcieli pokazać to, co najlepsze na ten moment – podkreśla Szerszeń.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn sezon 2023/2024 rozpoczną w Iławie. W hali nad Małym Jeziorkiem drużyna pozostanie do grudnia, kiedy to planowany jest powrót do olsztyńskiej Hali Urania. Pierwszym rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie Aluron CMC Warta Zawiercie (sobota, godz. 20:30).

Do drużyny prowadzonej przez Michała Winiarskiego dołączyli: Karol Butyrn (który w minionym sezonie bronił barw…Indykpolu AZS Olsztyn), Mateusz Bieniek, Trevor Clevenot, Samuel Cooper, Szymon Gregorowicz i Luke Perry. Podczas przygotowań, zawiercianie rozegrali aż 10 spotkań sparingowych i 6 zakończyło się ich zwycięstwem (m.in. z Paris Volley, PSG Stalą Nysa czy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Co ciekawe, obie drużyny spotkały się już w październiku – w półfinale turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu, lepsi okazali się Jurajscy Rycerze, którzy nie stracili nawet seta. Z drugiej strony – ekipa z Zawiercia ani razu nie wygrała w Iławie. Co wydarzy się zatem podczas sobotniej inauguracji sezonu w hali nad Małym Jeziorakiem?

- Nasi rywale mają atut trenowania praktycznie w całym składzie przez kilka tygodni podczas okresu przygotowawczego. Będą lepiej zgrani, aczkolwiek my mamy bardzo ofensywny zespół. Mam nadzieję, że pokażemy moc naszej zagrywki oraz ataku podczas sobotniego meczu. Na „papierze” mogą wyglądać od nas lepiej, lecz my damy z siebie wszystko i będziemy chcieli zwyciężyć – kończy Nicolas Szerszeń.

Początek sobotniego spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki o godz. 20:30. Ostatnie bilety w cenie 35 i 25 złotych (ulgowe) dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

azs olsztyn

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Indykpol AZS Olsztyn znów zagra w Iławie Link: https://cdn.galleries.smcloud.net/t/photos/gf-Vstg-SCb3-4TKF_azs-olsztyn.jpg

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Pogad@ne. Zbudowane #34 Wybieramy materiał na ściany

Ile lat mają te gwiazdy? Zgadnij rok urodzenia!

Pytanie 1 z 10
Sylwia Grzeszczak