Mariusz Osmański - w środku

i

Autor: KP PSP Iława

Ostatnia zmiana służby w iławskiej straży. Mariusz Osmański odchodzi

2022-07-01 15:01

W czwartek, 30 czerwca punktualnie o godzinie 7:50 rozpoczęła się uroczysta zmiana służby. Po raz ostatni uczestniczył w niej mł. bryg. Mariusz Osmański, który 1 lipca przeszedł po 24 latach służby w stan spoczynku.

Mł. bryg. Mariusz Osmański po ukończeniu w maju 2000 r. Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu 12 czerwca rozpoczął pracę w iławskiej komendzie.

Piastował stanowiska:- dowódcy zastępu- dowódcy sekcji- dowódcy zmiany.

Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe m.in. poprzez ukończenie:- Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu,- Szkoły Głównej Służby Pożarniczej,- Przeszkolenie z zakresu ochrony przeciwpożarowej,- Szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego,- Szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego dla strażaków-ratowników KSRG,- Szkolenie specjalistyczne w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego dla podoficerów PSP - Szkolenie instruktorów PSP z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, - Szkolenie doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe- Szkolenie dla członków Komisji Dyscyplinarnej,Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za pracę przez bezpośredniego przełożonego i przełożonych wyższego szczebla. Wyróżniony m.in.:- Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę- Srebrną i Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej- Brązowym, srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa - Brązowym, srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju.Funkcjonariusze i pracownicy iławskiej komendy dziękowali strażakowi za lata wspólnej służby, życząc jednocześnie zdrowia i spełnienia własnych marzeń, na które w trakcie twojej służby nie zawsze miał czas.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Konflikt Rosja NATO? Ekspert: Rosja zostałaby zmieciona

QUIZ. Porucznik Borewicz polskim Bondem PRL. Kochały się w nim wszystkie Polki! Jak dobrze pamiętasz 07, zgłoś się?

Pytanie 1 z 15
Czy grający porucznika Borewicza Bronisław Cieślak był zawodowym aktorem?
07, zgłoś się: Borewicz (Bronisław Cieślak)