bratnia dlon

i

Autor: UM Iława

W Iławie można liczyć na Bratnią Dłoń

2021-12-06 17:44

Ludzie o wielkich sercach. Konkurs Bratnia Dłoń rozstrzygnięty! 6 grudnia na sali sesyjnej iławskiego ratusza odbyła się uroczystość wręczenia nagród i statuetek, które z rąk burmistrza Dawida Kopaczewskiewgo i zastępczyni Doroty Kamińskiej odebrały trzy osoby.

Złotą Statuetkę Bratnia Dłoń otrzymała Pani Gabriela Has, Nagrody Burmistrza przyznano z kolei Panu Józefowi Korzeniewskiemu i Panu Mirosławowi Winnickiemu. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów:

Gabriela Has Wieloletni pracownik MOPS Iława. Od 18 lat pracuje z osobami starszymi, niepełnosprawnymi oraz z długotrwale chorymi . Praca jest jej pasją, której poświęca także dużo prywatnego czasu.  W MOPS Iława pracuje na stanowisku fizjoterapeuty, jest otwarta na potrzeby drugiego człowieka, jej duża wrażliwość powoduje, że jest bardzo lubiana przez swoich podopiecznych. Angażuje się w zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami po godzinach pracy, angażuje się w projekty realizowane na rzecz osób starszych , samotnych i niepełnosprawne. m.in. Dzień Seniora, Dzień Babci i Dziadka, pomaga przy organizacji wigilii dla osób bezdomnych i samotnych. Bierze czynny udział w powiatowych olimpiadach dla osób niepełnosprawnych oraz jest zaangażowana w program „Wspieraj Seniora”, „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” prowadzi także zajęcia w Klubie Seniora. Jest doskonałym przykładem człowieka, który z misją, pasją i poświęceniem pomaga ludziom starszym i niepełnosprawnym.

Mirosław Winnicki Pan Mirosław jest Radnym Miejskiej Rady Seniora oraz Przewodniczącym Iławskiego Klubu Seniora. Od wielu lat podejmuje inicjatywy w szczególności dla osób starszych i niepełnosprawnych.  Jest organizatorem wycieczek krajoznawczych oraz rowerowych dla seniorów.  Jako radny podejmuje działania zmierzające do likwidacji barier w Iławie. Pan Mirosław jest osobą zaangażowaną społecznie. Pomaga przy organizowaniu imprez integracyjnych, kulturalno-rozrywkowych oraz zajęć tematycznych ze specjalistami. W czasie pandemii niósł pomoc osobom potrzebującym poprzez rozwożenie maseczek do domów oraz pomagał przy codziennych zakupach.

Józef Korzeniewski Przewodniczący koła Pokolenia w Iławie, które zrzesza 35 osób, pierwszych powojennych mieszkańców miasta. W większości są to osoby z różnymi niepełnosprawnościami powyżej 75 roku życia . Pan Józef bardzo aktywne działa n rzecz ww. osób organizuje wycieczki, spotkania okolicznościowe  i prelekcje historyczne. 

Szczególne podziękowania z rąk bumistrza Dawida Kopaczewskiego oraz zastępczyni Doroty Kamińskiej otrzymał również Pan Arkadiusz Szewczyk. Uroczystość poprowadziła Monika Kowalska-Kastrau Pełnomocnik Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]