policja

i

Autor: Pixabay Bez prawa jazdy i po narkotykach. 17-letni kierowca w rękach policji!

Okradał iławskie markety, a znajomemu zwędził telefon! 46-latek zatrzymany

2021-05-06 14:36

Policyjny dozór, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator wobec 46-letniego mężczyzny. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy ma na swoim koncie kradzież telefonu komórkowego oraz kilkanaście kradzieży alkoholu z lokalnych marketów. Straty sklepów to prawie 3500 złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad kradzieżami w lokalnych marketach. Funkcjonariusze przyjmowali kolejne zawiadomienia i zabezpieczali dowody. W trakcie czynności ustalili, że sprawcą jest 46-latek.

Jak się okazało mężczyzna wchodził do sklepów skąd brał alkohol, po czym wychodził nie płacąc za towar. Straty marketów to prawie 3500 złotych. Policjanci zatrzymali 46-latka. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że to nie jedyne kradzieże mieszkańca Iławy.

Mężczyzna 2 lutego 2021 r. ukradł znajomemu telefon komórkowy. Jak ustalili policjanci pokrzywdzony, kiedy zorientował się, że 46-latek zabrał mu przedmiot. Mężczyzna natychmiast pobiegł za sprawcą, ale nie udało mu się go dogonić. W związku z powyższym oficer dyżurny o wszystkim poinformował najbliżej znajdujący się patrol policji. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i w miejscu zamieszkania zatrzymali sprawcę kradzieży oraz odzyskali telefon.

W trakcie czynności ustalili, że 46-latek był w domu u pokrzywdzonego, kiedy wychodził z mieszkania zabrał leżący na szafce telefon komórkowy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcowi Iławy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zobowiązał go do stawiennictwa 3 razy w tygodniu w jednostce policji oraz zakazał opuszczania kraju z jednoznacznym zakazem wydania dokumentu uprawniającego go do opuszczenia kraju.

Quiz o budowie domu na wesoło

Pytanie 1 z 15
Chudziak - co to jest?
budowa domu
Warmińsko-mazurskie. Policjanci pomogli rannemu bocianowi