iławski półmaraton

i

Autor: arch organizatora XII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego w dniach 10-11 września 2022

XII Iławski Półmaraton, biegi dla młodzieży i dzieci w ten weekend! Sprawdź utrudnienia

2022-09-08 8:37

XII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego w dniach 10-11 września 2022. To coroczne dwudniowe święto biegaczy. Bieg główny odbędzie się w niedzielę, ale dzień wcześniej odbędą się biegi dla młodzieży oraz małych dzieci. Uwaga będą utrudnienia w ruchu! Szczegóły poniżej w artykule.

#biegnepomagam – wystartuje 10.09 o 10:00 - wybierz swój sposób na pokonanie Małego Jezioraka; biegiem, truchtem, marszem i wspomóż Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „JESTEŚMY” w Iławie

Zachęcamy do charytatywnego udziału w projekcie #biegnępomagam nie tylko uczniów i uczennice szkół podstawowych i średnich. To również zaproszenie dla nordick walking. Spotkajmy się przed Galeria Jeziorak, aby swoją obecnością i aktywnością wspomóc tych, którzy potrzebują wsparcia. Galeria Jeziorak obserwując zaangażowanie może sprawić niespodziankę w lustrzanym odbiciu waszego wpisowego. Wpisowe w wysokości 10 zł przeznaczymy na wsparcie iławskiego stowarzyszenia - informują organizatorzy półmaratonu.

Przebiegnij, przytruchtaj lub zrób to marszem. Nie musisz się ścigać, możesz po prostu w tym biegu być aktywny na swoim poziomie. Przekraczając linię mety z elektronicznym czipem w numerze startowym, który będzie pamiątką z tego dnia dołożysz cegiełkę tworzącą mur pomocy.

JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ - wystartuje 10.09 o 11.00 - tu nie ma przegranych, maluchy po ukończeniu biegu na dystansie 60-150m samemu lub z opiekunem/rodzicem/dziadkiem. A z medalem, po ukończeniu swojego biegu, tradycyjnie udadzą się na LODY do Tawerny Kaper w Iławie. Pamiętajcie, liczy się udział, a nie rywalizacja - to główne założenia tego dnia! Każde dziecko zostanie wyróżnione.

Te projekty odbędą się w sobotę 10 września przed Galeria Jeziorak. Są integralną częścią XII Iławskiego Półmaratonu.

Natomiast Półmaraton 21,097 km – wystartuje 11.09 o 11:00 z mostu pomiędzy Małym i Dużym Jeziorakiem, na biegaczy czeka sprawdzona trasa z atestem PZLA. Tworzy ją jedna zamknięta pętla przebiegająca przez miasto i gminę Iława.

trasa półmaratonu iława

i

Autor: mat organizatora
biegnepomagam

i

Autor: mat organizatora #biegnepomagam – wystartuje 10.09 o 10:00
JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ

i

Autor: mat organizatora JA TEŻ LUBIĘ BIEGAĆ - wystartuje 10.09 o 11.00
Półmaraton iława

i

Autor: mat organizatora Półmaraton 21,097 km – wystartuje 11.09 o 11:00

Utrudnienia w ruchu podczas Iławskiego Półmaratonu

Organizatorzy XII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego, w tym roku jako 31. PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie oraz Mistrzostwa Polski Amatorów w Półmaratonie informują, iż w związku z organizacją w/w imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Miasta Iławy i okolic w dniu 11 września (niedziela) 2022 r., w godz. 10.45 – 14.15.

Linia startu XII Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewska skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.

W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do miasta Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji 3-go Maja, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej i Amfiteatru Miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

XII Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu.

Na czas imprezy (od godz. 10.45 do godz. 14.15) całkowicie zamknięty zostanie odcinek DK 16 na odcinku RONDO ul. Sienkiewicza/ul. Biskupska/ul. Konstytucji 3-go Maja – RONDO ul. Konstytucji 3-goMaja/ul. Niepodległości/ul. Narutowicza/ul. Dąbrowskiego. Objazd dla DK16 poprowadzony zostanie ulicami Biskupska – Mickiewicza – Sobieskiego – Królowej Jadwigi. Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi nie później niż o godz. 14.15.

Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności i proszą o wyrozumiałość.

Prosty quiz o Polsce

Pytanie 1 z 10
"Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu tu.." śpiewa:
Zabójstwo w Krakowie: w zaroślach przy torach kolejowych w pobliżu ulicy Chełmońskiego znaleziono ciało 27- letniego mężczyzny

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!