nowe miasto

i

Autor: UM NML

Odkażą całe Nowe Miasto Lubawskie

2020-04-09 12:33

Nowe Miasto jest największym ogniskiem zapalanym koronawirusa w województwie warmińsko mazurskim. Obecnie to 26 wykrytych przypadków zachorowań i niestety przybywa ich z dnia na dzień. Samorządowcy starają się jak mogą walczyć z pandemią.

Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego wraz z radnymi zdecydowali, że jeszcze dziś  o godz. 22 dojdzie do pełnej dezynfekcji miasta. Cały zabieg ma potrwac około 5 godzin.

- Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim, ku mojemu zadowoleniu i pełnej akceptacji, w czwartek 09.04.2020 r. od godziny 22:00, za pomocą profesjonalnej firmy, przeprowadzimy DEZYNFEKCJĘ przestrzeni publicznej miasta - informuje burmistrz Józef Blank. -  Cały zabieg odkażania zakończy się w późnych godzinach nocnych (prawdopodobnie ok. godz. 3.00) W związku z tym, zwracam się do Państwa, (zwłaszcza mieszkańców centrum miasta) z zaleceniem, aby nie wychodzić z domu i nie pozostawiać samochodów wzdłuż ulic, ponieważ utrudni to dokładne zdezynfekowanie miasta. Proszę o udostępnianie informacji, aby dotarła ona do jak największej liczby mieszkańców.

Przypomnijmy, że władze Nowego Miasta Lubawskiego zakupiły już dla mieszkańców 10 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku. Od kilku dni są systematycznie im dostarczane.  

maseczki nml

i

Autor: UM NML