Inwestycje drogowe

Oddanie ronda na DK 15 w Rożentalu pod Lubawą

2023-09-27 7:47

Zrealizowana w Rożentalu inwestycja polegała na przebudowie na rondo skrzyżowania DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala.

Zlikwidowane zostało skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental - Grabowo). Wcześniej skrzyżowania "krajówki" z drogami do Rożentala były miejscem wielu poważnych, nawet tragicznych w skutkach, wypadków.

Mamy to! Jesteśmy po ostatecznym odbiorze inwestycji polegającej na rozbudowie drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental. Mamy nowe, bezpieczne rondo mówi Tomasz Ewertowski, wójt gminy Lubawa.

Zadanie o wartości 13,8 mln. złotych wykonało Przedsiębiorstwo-Drogowo Budowlane z Brodnicy. Inwestorem była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie. Gmina Lubawa nieodpłatnie przekazała grunty na budowę.

Budowę ronda poprzedziło kilka lat starań Gminy Lubawa o ujęcie w planach inwestycyjnych GDDKiA realizacji przebudowy drogi krajowej nr 15 w Rożentalu.

Ciągle jeszcze na swoją kolej czekają równie niebezpieczne skrzyżowania przy drodze nr 15 w Byszwałdzie, Sampławie oraz Łążku. Nie przestajemy zabiegać o poprawę bezpieczeństwa na tych odcinkach. Mam nadzieję, że przebudowa drogi w Rożentalu zapoczątkowała przebudowę wszystkich newralgicznych odcinków „piętnastki” na terenie lubawskiej gminy - dodaje wójt.

Oddanie ronda na DK 15 w Rożentalu pod Lubawą

i

Autor: Gmina Lubawa/Tomasz Ewertowski

To nie koniec utrudnień

Dodajmy tylko, że to nie koniec utrudnień dla kierowców na DK 15 pod Lubawą. Obecnie prowadzona jest wymiana/naprawa mostów i ruch wahadłowy daje się we znaki kierowcom w okolicy wyjazdów z Lubawy.

Ogromna Farma Dyniowa w Radawie

Czy rozpoznasz auta z PRL po sylwetce?

Pytanie 1 z 10
Co to za samochód?
Fiat