Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

i

Autor: eka

Obok siebie seniorzy i młodzież. Miejskie obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2022-08-02 16:11

Wspólne pielęgnowanie pamięci o bohaterach, którzy walczyli w 1944 roku, było celem spotkania 1 sierpnia na placu przy iławskim ratuszu. W jednym rzędzie stali i młodsi, i starsi, czcząc pamięć o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godzinie 17:00 w całym mieście zawyły syreny alarmowe, a mieszkańcy zatrzymali się, aby uczcić pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Burmistrz Dawid Kopaczewski przywitał wszystkich zgromadzonych, podziękował za przybycie i wspólne pielęgnowanie pamięci o bohaterach, którzy zginęli w 1944 roku. Uroczystość poprowadził Komendant Hufca ZHP Piotr Jakimowicz, a udział wzięli: przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie Michał Młotek, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych oraz organizacji i stowarzyszeń z terenu Iławy i okolic. O wspomnieniach bohaterskich wydarzeń mogliśmy posłuchać dzięki uczestniczce Powstania - Zenonie Suwińskiej ze Stowarzyszenia Dzieci Wojny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Groby tragicznie zmarłych policjantów cz. 2. Niezapomniani

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy