Mariusz Błaszczak swieto wojska

i

Autor: archiwum MON Mariusz Błaszczak zaprasza na obchody Święta Wojska Polskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego i Piknik Wojskowy w Iławie. Znamy program i atrakcje!

2022-08-09 14:23

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia. Specjalne atrakcje zaplanowano też w Iławie.

W całym kraju odbędzie się kilkadziesiąt pikników wojskowych, na których będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa grochówka i atrakcje przygotowane przez jednostki wojskowe dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy na pikniku znajdzie coś ciekawego. Będzie okazja zobaczyć jak dziś wygląda Wojsko Polskie i dołączyć do ich szeregów.

WCR w Ostródzie w porozumieniu z Urzędem Miasta w Iławie, wspólnie z jednostkami wojskowymi 16 Dywizji Zmechanizowanej i 4 Warmińsko -Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Olsztyna zorganizuje w dniu 13 sierpnia br. w godzinach 14.00 – 18.00 piknik wojskowy w Iławie na parkingu w okolicach basenu ICTR przy ul. Biskupskiej 2.

Na pikniku odbędą się pokazy sprzętu wojskowego m.in.

  • zaprezentowane zostaną czołg LEOPARD 2A5,
  • moździerz samobieżny M120 RAK,
  • kołowy transporter opancerzony ROSOMAK,
  • wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA,
  • samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD,
  • będą również Quady i motocykle.

Piknik będzie doskonałą okazją, aby rozpocząć karierę jako żołnierz.

Na punktach rekrutacyjno – informacyjnych wojskowi będą zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii.

A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Na pikniku będzie można porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie, dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego i kopii dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie.

Poza tym w ramach atrakcji przygotowanych przez jednostki wojskowe będzie można:

  • zobaczyć pokazy walki wręcz,
  • spróbować swoich sił w strzelaniu na strzelnicy wirtualnej i paintball
  • skosztować żołnierskiej grochówki.

Zapraszamy na piknik do Iławy – 13 sierpnia br. w godz. 14.00 – 18.00.

plakat wojskowy ilawa

i

Autor: WCR Ostróda

QUIZ. Jedzenie na literę G

Pytanie 1 z 20
Gołąbki to:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!