Policja - pomiar prędkości

i

Autor: KPP Iława

O wiele za szybko, za mało ostrożnie. Policjanci podsumowali weekend na drogach

2023-08-22 11:55

Dozwolona prędkość przekroczona o nawet 88 km/h - to wynik na policyjnej "suszarce", którą na pewno nie może się poszczycić kierowca z Susza. Kwota, którą zobaczył na mandacie, była adekwatna do tego wyniku.

- Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na drogach - informuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka iławskiej policji. - Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, jazda pod wpływem alkoholu i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Od piątku (18.08.23) do niedzieli (20.08.23) funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 99 wykroczeń na drogach, z których 75 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Za szybko, o wiele za szybko

Już w piątek (18.08.2023r.) w Suszu policjanci iławskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Pomiar prędkości wykazał, że 25-latek jechał przez teren zabudowany z prędkością 138 km/h, a więc przekroczył dopuszczalną tu prędkość o 88 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a jego konto zostało obciążone punktami karnymi.

Obowiązujące przepisy zlekceważył też 41-letni kierowca audi, który został zatrzymany w Sampławie w gminie Lubawa, w niedzielę (20.08.2023 r.). W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. Stracił już uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, a ponadto został ukarany mandatem i punktami karnymi.

- Nie ma tygodnia, by policjanci nie natrafiali podczas kontroli na przypadki, w których osoby prowadzące pojazdy posiadają orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów, a bardzo często wszystkich pojazdów mechanicznych - mówi rzeczniczka policji.

W trakcie ostatniego weekendu miał miejsce kolejny taki przypadek.

W niedzielę (20.08.2023r.) na jednej z ulic w Suszu policjanci tamtejszego komisariatu podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymali kierującego motorowerem 30-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca ma 2 aktywne wydane przez sąd zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsza kontrola wykazała, że pojazd nie miał też ważnych badań technicznych.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem przy aktywnym zakazie to przestępstwo, za które grozi do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Wiozła męża w bagażniku, miała jasny cel

QUIZ dla doświadczonych kierowców, którzy znają przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 10
Czy autostradą można jechać z prędkością 30 km/h?